5 tipů, jak správně kombinovat závěsy a záclony s povlečením

5 tipů, jak správně kombinovat závěsy a záclony s povlečením

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vkusně zvolený bytový textil je klíčový pro vytvoření harmonického a útulného domova. Víte ale, jak ho v interiéru zkombinovat? Přečtěte si 5 tipů, které vám pomohou sladit záclony se závěsy a povlečením tak, aby váš domov zářil pohodlím a elegancí.

Harmonie barev

Pamatujte, že barvy mají sílu ovlivnit atmosféru vašeho domova. Vyberte si záclony, závěsy a povlečení ve stejné barevné paletě, nebo si hrajte s kontrasty. Vždy ale s citem pro harmonii. Na e-shopu Dante.cz najdete široký výběr záclon včetně jednoduchých hladkých i bohatě zdobených. Pokud dáváte přednost pestrobarevným záclonám, volte jednodušší závěsy.

Kombinace vzorů

Kombinace různých vzorů může být výzvou, ale i skvělou zábavou. Snažte se, aby byl jeden prvek dominantní, zatímco ostatní jej decentně doplňovaly. Ložnici s bohatě vzorovaným povlečením osvěžíte jednoduchými záclonami a naopak. Nebojte se experimentovat.

Na materiálu záleží

Různé materiály působí v prostoru odlišně. Lesklé záclony mohou interiéru dodat punc luxusu, zatímco matný bytový textil působí útulněji. Vybírejte materiály bytového textilu tak, aby spolu působily harmonicky.

Funkčnost především

Kromě estetiky myslete i na praktičnost. Záclony mohou sloužit k regulaci světla, závěsy k zajištění soukromí. Obojí vybírejte podle typu a velikosti okna. Důležitá je šířka záclon a závěsů, stejně tak délka. Tu si však můžete na Dante.cz navolit podle potřeby. Povlečení by mělo být především pohodlné a snadno udržovatelné.

Osobitý dotek

Nebojte se experimentovat a dodat interiéru osobitý rukopis. Jedinečný bytový textil může odrážet vaši osobnost a změnit standardní pokoj v útulnou oázu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: