5 důvodů, proč chránit domácí mazlíčky proti parazitům

5 důvodů, proč chránit domácí mazlíčky proti parazitům

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

 V přírodě může být až 30 % klíšťat nakažených boreliózou. Některé z nich si může donést domů z každodenní procházky i váš domácí mazlíček. Chraňte psy i kočky účinnými přípravky, jako je Fypryst. Chráníte tím zvíře, ale i všechny členy rodiny.

 

Věděli jste, že….

 

  1. Důvod:klíště, které leze po psovi nebo kočce může lézt i po člověku a infikovat ho celou řadou nebezpečných chorob? Péčí o své zvíře chráníte sebe i svoji rodinu.
  2. Důvod:včasným a pravidelným ošetřením zvířat zamezíte jejich napadení parazity
    a zamoření prostředí, kde se zvíře pohybuje (pelíšky, ale i postele páníčků, koberce apod.)
  3. Důvod:klíšťata se probouzejí k „životu“ již od 4 °C, blechy a všenky můžou napadnout psa i kočku v průběhu celého roku.
  4. Důvod:nechali jste se očkovat proti klíšťové encefalitidě, používáte repelenty, do lesa si berete dlouhý rukáv a kalhoty? Výborně! Domácí mazlíčci si ale k doktorovi nebo do zverimexu sami nedojdou…pomozte jim účinně bojovat s parazity. A to například výrobky Fypryst. K dostání jsou oblíbené pipety s velmi jednoduchou aplikací. Stačí vykapat obsah ampulky na kůži mezi lopatkami zvířete, které pak bude až 4 týdny chráněno před parazity.
  5. Důvod:Choroby přenášené klíšťaty jsou závažné a jejich léčba je obtížná
    a dlouhodobá. U zvířat i člověka mohou tyto choroby často způsobit stálé poškození zdraví nebo i smrt. Navíc proti borelióze neexistuje vakcína pro člověka.

„Minulý rok byl co v počtu napadení klíšťat a blech jeden z rekordních,“ říká veterinární lékař MVDr. Vladimír Jekl, PhD. Míní, že letošní rok díky teplejší zimě na tom bude podobně.

 

I přes všechna opatření, které na ochranu svým mazlíčků a sebe uděláte, mějte na paměti, že nic není 100 %. Po styku s případnými parazity si vždy umyjte ruce mýdlem v teplé vodě. Infekcí se můžete nakazit i pouhým dotykem.

 

Výrobky Fypryst lze zakoupit v ordinaci veterinárního lékaře, v lékárnách nebo v obchodech s chovatelskými potřebami. Běžná cena Fypryst pipety Spot on pro kočky je od 135 Kč, pro psa od 172 Kč.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: