4 nápady, jak originálně a netradičně zabalit dárek

4 nápady, jak originálně a netradičně zabalit dárek

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

I ten nejvysněnější dárek by nebyl úplně tak dárkem, kdyby nebyl zabalený v balicím papíru nebo pěkném obalu. Proč? Při rozbalování by mu chyběl onen kouzelný moment překvapení a záblesk radosti v očích obdarovávaného. A za to přeci stojí dát si trochu námahy s vymýšlením pěkného dárkového obalu, který ještě více podtrhne darovanou věc. Přinášíme inspiraci, jak se při balení vymanit z fádních postupů a zapomenout na neoriginální balicí papíry, které koupíte v každém obyčejném papírnictví.

I v balení dárků můžeme mluvit o populárních trendech stejně jako o postupech, které jsou už dávno passé. Ozdobným taštičkám s lacinými barevnými nebo fotografickými potisky už dávno odzvonilo. Nejenže nejsou nápadité, ale obdarovávanému neumožní užít si při rozbalování tu tajemnou chvíli, kdy se nedočkavě pídí po obsahu lákavě vyhlížejícího obalu. Dárky v nich ukryté totiž spatří dříve, než by měl. Dobrá zpráva je, že i když nepatříme k manuálně nejzručnějším, můžeme se s balením dárků vypořádat se ctí a blízkému člověku připravit hned dvojí radost – z dárku samotného i zážitek z jeho rozbalování.

Hezké a ekologické balení

Dojít do papírnictví a nakoupit luxusní balicí papír, lesklé mašle a metalické stuhy umí každý. Tento způsob ale není vůči přírodě příliš ohleduplný. Lesklé role balicího papíru s dalšími balicími proprietami se obtížně recyklují. Často kvůli použití lakování a metalického efektu mohou uvolňovat nebezpečné chemické látky. O pádný důvod navíc, proč papírem neplýtvat a vybrat raději recyklované papíry. Napadlo vás někdy, že šedá role recyklovaného papíru nebo role přírodního hnědého papíru nemusí být při použití fantazie vůbec nudná? Skrývá v sobě obrovský potenciál pro rozvinutí vaší tvorby. Obyčejný recyklovaný papír můžete orazítkovat speciálními tiskátky, ozdobit látkami či bambulemi, polepit výšivkami či osobními fotografiemi. Originálním způsobem, jak zabalit dárky, je také využití notového papíru, časopisu, novin či starých komiksů.

Balení není jen o papíru

I když je to nejpoužívanější způsob, papír není jediný materiál vhodný k balení nakoupených dárků. Mnoho vhodných obalů nabídne vaše vlastní domácnost, především kuchyň. Originálně se dají využít a přetvořit plata od vajíček, šperky a jiné drobnosti se hravě schovají do skořápek od ořechů, pohrát si můžete také se zavařovacími sklenicemi, plechovými dózami a různými tubusy.

Pokud si netroufáte

Jestliže je vaše zručnost na bodu mrazu a k tomu vás tlačí čas, obraťte se na profesionály. Nechat si zabalit dárek na stánku v obchodním centru však mnohdy vyjde dráž, než koupit dárek samotný. Zapátrejte raději na internetu. Přední český prodejce obalových materiálů Paketo.cz nabízí více než 300 typů dárkových obalů či krabic v různých rozměrech, designech a potiscích s možností individuální úpravy. Dárkové obaly jsou vyrobeny z kvalitních materiálů několikavrstvých lepenek. Na dárkovou krabičku si můžete zvolit i svůj vlastní design, který vám na krabici natisknou na digitální tiskárně v kvalitě fotografie. Dárkové obaly na zakázku vyrábějí už od malého počtu kusů a připraví vám také nabídku na míru v případě nestandardních rozměrů či požadavků.

Slyšeli jste o furoshiki?

Novým ekologickým trendem v balení dárků je japonská technika zvaná furoshiki, tedy balení dárku do čtvercového kusu textilie. Při té se k balení nepoužívá papír, nýbrž šátky a různé látky. Originálně tak zabalíte knížky, láhev vína i další dárečky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: