Jak docílit trvalého snížení hladiny cholesterolu?

Jak docílit trvalého snížení hladiny cholesterolu?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Podle statistik trpí zvýšenou hladinou cholesterolu až 70 % české dospělé populace. Výjimkou však v dnešní době nejsou už ani děti. Co je na vině? Dá se rizikům vyplývajících z vysoké hladiny cholesterolu předcházet jen úpravou jídelníčku a změnou životosprávy nebo existují i další  způsoby?

Mýty o cholesterolu

Tak jako byla široká veřejnost ještě před pár lety před cholesterolem na každém kroku varována, dnes už je důležitost cholesterolu pro lidský organismus každému známa. Cholesterol je totiž pro lidské tělo látka naprosto nezbytná. Největší koncentraci cholesterolu nalezneme v mozku, v podkožním tuku, v nadledvinách a slezině. V případě nadbytku se však ukládá do stěny cév, která tím přestává být pružná a snadněji se může zachytit krevní sraženina, cévy ztrácejí jejich průchodnost. Kromě celkové hladiny cholesterolu je však třeba sledovat i poměr složek jeho jednotlivých částic. Jednotlivé částice mají různou velikost a hustotu. Pro lidské zdraví jsou nebezpečné zejména malé částice typu LDL, které cholesterol nesou do tkání a mohou poškozovat již zmíněné stěny cév. Naopak pro zdraví prospěšné jsou velké HDL částice, které cholesterol odvádí z tkání zpět do jater.

Očista jater

Správná činnost jater je pro fungování tukového metabolismu naprosto stěžejní. Jsou to právě játra, která odbourávají nepotřebný cholesterol a zároveň jej vyrábí. Nelze zapomínat ani na to, že přes játra vedou i nejrůznější detoxikační cesty pro všechny toxiny rozpustné v tucích. Tyto toxiny játra často poškozují, a tak je potřeba je detoxikovat. Negativně na ně však působí i stres a emoční zátěže, a to konkrétně vztek a agrese. Pro jejich správnou činnost je tedy nutné aktivovat imunitu a zbavit tělo chronických, poškozujících infekcí. Toho lze docílit užíváním přírodního preparátu pro detoxikaci jater LiverDren, který je na území České republiky distribuován společností ECC. Úspěšnost preparátu byla zkoumána během šestileté studie a finální výsledky prokázaly, že kombinace přípravků Joalis LiverDren a Joalis Achol účinně snižuje hladinu celkového cholesterolu a LDL cholesterolu. Hlavně však bylo prokázáno to, v co informační medicína Joalis věří, a že přírodní cesta k řešení zdravotních obtíží existuje. Přístup této metody totiž spočívá v tom, že se ve skutečnosti jedná o nastartování přírodních a samouzdravujících pochodů lidského těla. Pokud jsou toxiny přítomny, může docházet k jejich vyloučení již během prvních několika dnů až týdnů užívání přípravku. Pokud přítomny nejsou, nedochází ke spuštění imunitní odezvy. Přípravky Joalis lze tedy kombinovat s jinými léčebnými postupy a metodami.

Celková životospráva

Zdravý životní styl se stále považuje za nejlepší způsob, jak vysoké hladině cholesterolu předcházet a nemoci s ním spojené si vůbec nepřivodit. A přestože tyto zásady pravděpodobně všichni známe, neuškodí si je zopakovat. Mezi vhodné potraviny patří rostlinné tuky a oleje, ryby, drůbež, zelenina, celozrnné produkty, rýže, brambory, ořechy, semínka a luštěniny. Naopak mezi nevhodné potraviny patří zejména živočišné tuky a potraviny s jejich obsahem jako máslo, výrobky ze smetany, sýry, plnotučné mléko, uzeniny a smažená jídla. Celkovému zdraví dozajista neprospívá ani kouření, uspěchaný životní styl, příliš stresu a nedostatek pohybu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: