Jak chránit v létě vlasy před vysušením?

Jak chránit v létě vlasy před vysušením?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Trápí vás suché a polámané vlasy? Nejste sama. S podobným problémem se dnes a denně snaží vypořádat každá třetí žena. Na záchranu však nemusí být úplně pozdě.

Laky, gely, tužidla, žehličky, fény, kulmy, barvy a šampony. Veškeré nezbytnosti, které sem tam prostě použít musíme a které, ač jsou prvoplánově ku prospěchu, ve finále vlasům škodí. Jak tedy vlasům znovu dodat potřebnou hydrataci a lesk?

Hydratujte a hydratujte

Pokud možno, vyvarujte se častého používán fénů na vlasy a žehliček. Pokud je to nutné, na vysušení vlasů vždy používejte studený vzduch a žehličku nikdy nenastavujte na nejvyšší teplotu. Stejně tak nežehlete vlasy až ke konečkům, které se vždy zničí nejrychleji. Přestože toto dodržujete, zaveďte do vašich kosmetických rituálů pravidelné vlasové masky, které si z pár ingrediencí uděláte samy doma. Mezi nejlepší pomocníky patří avokádo, olivový olej, dýně, med či pivo.

Choďte pravidelně ke kadeřnici

Jakékoli zákroky, které doma provádíte, byste měly nechat na profesionálech. Vlasy si doma nebarvěte, neodbarvujte ani nestříhejte. Nechte na kadeřnici, aby vám zničené konečky zastřihla. Doporučujeme také vlasy pravidelně prostříhávat. Vlasy se provzdušní, nadlehčí a nebudou mít takové tendence se lámat.

Používejte látkové doplňky do vlasů

Vyvarujte se skřipců a sponek, které vlasy lámou. Místo toho volte látkové gumičky či čelenky, které vám vlasy nepotrhají. Důležité je také používat kvalitní hřeben na vlasy, který disponuje ohybatelnými zoubky, které se přizpůsobí struktuře vlasů. Již dávno jsou pryč doby kulatých kartáčů s kovovými hroty, zvolte raději plastové či dřevěné. Vlasy nikdy nečešte hned po tom, co vyjdete ze sprchy, ale nejprve je trochu vysušte.

Dbejte na kvalitní vlasovou kosmetiku

Pokud vám to finance dovolí, volte kosmetiku dražší, která je k vlasům šetrná. A pokud máte delší vlasy a jejich rozčesávání je noční můra, nikdy nezapomínejte na kvalitní kondicionéry. Naprostou jedničkou na trhu je sérum na vlasy od amerického výrobce RevitaLash, které vlasy posílí a zároveň ochrání.

Neexperimentujte

Pokud jste si nabarvily vlasy a výsledná barva není úplně podle vašich představ, vyčkejte alespoň tři týdny, než se rozhodnete napáchanou škodu napravit. Krátké časové intervaly mezi jednotlivým barvením mohou nadělat neuvěřitelnou paseku a vlasy nejen, že jsou vícebarevné, ale navíc vypadají jako chemlon. Vlasům barveným navíc dopřávejte extra péči a po barvení si vždy dopřejte hydratující zábal.

Foto: Pixabay.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: