Jak zvládnout vánoční svátky ve zdraví a psychické pohodě? Důležité je umět se zastavit a relaxovat.

Jak zvládnout vánoční svátky ve zdraví a psychické pohodě? Důležité je umět se zastavit a relaxovat.

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Říká se jim svátky klidu a míru, přesto se v praxi vyznačují spíše zvýšeným stresem spojeným s nákupem dárků, generálním úklidem a dalšími povinnostmi, díky kterým se v předvánočním období téměř nezastavíme. Vlivem stresu a nízkých okolních teplot pak mnohdy dochází k oslabení imunitního systému, což může mít za následek onemocnění právě ve chvílích, kdy to nejméně potřebujeme. Jak tedy zvládnout nápor blížících se Vánoc a užít si je letos naplno bez zbytečných starostí a zdravotních komplikací?

Posilujte imunitní systém

Pokud nechcete trávit vánoční svátky v posteli s infekčním onemocněním, začněte svou obranyschopnost preventivně posilovat s dostatečným předstihem. Vhodné je udržovat se v kondici po celý rok a s nástupem zimy zvýšit přísun vitaminů a antioxidantů. Za vyzkoušení rozhodně stojí sušené listy rostliny moringy peruánské, díky kterým můžete tělu dodat důležité živiny, minerály, vitamíny i antioxidanty přírodní cestou. Tato rostlinka navíc obsahuje velké množství vlákniny, čímž napomáhá k odbourání přebytečných kil. Konzumovat ji můžete ve formě kapslí nebo prášku, který je možné jednoduše přidat do kaší, smoothies, nápojů či jogurtu. Vyzkoušet můžete také speciální bylinné preparáty od společnosti Joalis, díky kterým lze odstranit škodlivé toxiny v těle a přispět k jeho bezproblémovému chodu. Preparáty jsou upravené specifickou informační technologií optimalizující jejich účinek.

Vypněte a dopřejte si zasloužený relax

Využijte volné dny k dostatečnému odpočinku a pokuste se trávit čas takovou činností, která je opačná vaší každodenní aktivitě. Pokud se tedy vaše dny skládají převážně ze sedavého zaměstnání bez přílišné fyzické aktivity, zvolte krátkou procházku po okolí nebo některý z méně náročných sportů. Naopak věnujete-li se v zaměstnání fyzicky namáhavé činnosti, pokuste se svému tělu ulevit prostřednictvím relaxace, ať už doma nebo například v sauně. Zkusit můžete například infrasaunu, která napomáhá k uvolnění napětí a při opakovaných návštěvách přispívá i ke zvýšení obranyschopnosti imunitního systému.

Vyvarujte se nezřízenému přejídání

Pokud během Vánoc začínáte své dny se čtyřmi druhy cukroví, vánočkou a hrnkem horké čokolády a ve stejném duchu pokračujete až do večera, koledujete si o více než rostoucí číslo na váze. I přesto, že se tento scénář může odehrávat v pohodlí domova, své tělo vystavujete značné námaze, což se může negativně podepsat na vašem zdraví i psychickém stavu. Aby totiž mohlo tělo tento nápor potravin řádně zpracovat, je zapotřebí velké množství energie, což se může následně projevit značnou únavou, zhoršenou kvalitou pleti i špatnou náladou. Mějte proto na paměti, že sobě a zejména svému tělu prokážete službu, budete-li mlsat střídmě a nezdravá jídla prokládat alespoň dostatečným množstvím ovoce a zeleniny. Samozřejmostí je pak dodržování pitného režimu a omezení alkoholických a slazených nápojů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: