Zútulněte si na Vánoce interiér ve třech krocích

Zútulněte si na Vánoce interiér ve třech krocích

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

K vánočním svátkům spolu s cukrovím a stromečkem neodmyslitelně patří i útulná atmosféra, díky které o Vánocích nakonec roztaje úplně každý. Té lze docílit několika základními kroky. Jaké to jsou?

Textil

Textilní prvky jako přehozy, polštáře a deky jsou naprostým základem domácnosti. Kromě toho, že jsou praktické, totiž hrají i důležitou estetickou úlohu. Doporučujeme je v každé místnosti ladit do podobných barev, a to i společně se závěsy a koberci. Porozhlédnout se můžete i po ručně šitém vánočně laděném textilu, který ozvláštní interiér.

Co se koberců týče, nechcete-li volit ty celoplošné, příjemným kompromisem jsou koberce kusové. Hodí se totiž ke každé podlaze, místnosti dodají šmrnc a tvoří centrum odpočívací zóny. Jejich pořizovací náklady jsou zároveň relativně nízké s ohledem na typ koberce. Za nás vedou chlupaté koberce Shaggy, které se vyznačují vysokou hustotou a délkou vlasu. Jsou proto velmi příjemné na dotek a k jejich výrobě je používán kvalitní materiál. Velký výběr těchto koberců naleznete například na webových stránkách společnosti Koberce Trend, kde je k dispozici nespočet barev.

Osvětlení

Osvětlení interiéru je o Vánocích naprostou samozřejmostí. Na trhu je přitom obrovský výběr světel všech možných barev a velikostí. Koupit lze i barevné led diody, které se dají umístit prakticky kamkoli, nevyjdou draho a barvu si můžete regulovat sami.

Doporučujeme se však s koupí vánočního osvětlení držet trochu při zemi, výzdobu lze totiž poměrně jednoduše přeplácat. Obecně platí, že se umisťuje vánoční osvětlení do oken, kde ho lze různě tvarovat, a poté je vhodná jedna či dvě svítící ozdoby do každé místnosti. Svou estetickou úlohu taktéž hrají svíčky a samozřejmě adventní věnec, který se letos bude poprvé zapalovat 3. prosince. Pro jeho koupi doporučujeme navštívit řemeslné trhy nebo si ho letos zkuste vyrobit sami doma. Návody, jak na to, najdete na internetu během několika málo minut.

Květiny

Ať už se bavíme o květinách v květináči nebo o těch řezaných, květiny vždy byly důležitým prvkem v domácnosti. Volte je však s rozmyslem a s ohledem na jejich potřeby. Vždy je důležité vědět, kolik světla daná rostlina potřebuje a jaké místo pro ni bude ideální. Pokud totiž toto vědět nebudete, během několika málo dnů se vám může byt proměnit na květinový hřbitov.

O Vánocích je poté zcela zásadní vánoční hvězda, cesmína, jmelí či vánoční kaktus. Jako dekoraci zároveň lze použít i borové nebo jedlové větve, které můžete ozdobit šiškami, celou skořicí nebo usušenými kolečky pomeranče. Takto podomácku vyrobená dekorace nejen, že krásně vypadá, ale celou místnost provoní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: