Zkušenost s kurzovým sázením má každý třetina Čechů

Zkušenost s kurzovým sázením má každý třetina Čechů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Češi sázení milují. Každý rok prosází desítky miliard a čísla se neustále zvyšují. S kurzovými sázkami má podle statistik zkušenost až třetina lidí. Na rozdíl od loterie a dalších typů sázek jsou to právě vaše znalosti a zkušenosti, které rozhodují. Díky nim se šance na výhru znásobují a nejste závislí na náhodě a vlastním štěstí. Jaká je historie kurzového sázení a na jaký sport Češi nejvíce sázejí?

Loterie stále táhnou nejvíce, zvyšují se ale také kurzové sázky

Suverénně nejoblíbenějším druhem sázení jsou u Čechů loterie. Vyhledává je až 85 % všech sázkařů. Čtvrtina se pak věnuje kurzovému sázení, které se u nás rychle rozšiřuje a nabírá na popularitě. Dokazují to i data. V roce 2019 se celkový objem kurzových sázek zvedl o 22 % na téměř 85 miliard korun. Kurzové sázení je synonymem pro sportovní sázení. Hlavní podstata spočívá v odhadování výsledku vypsané sportovní události. Kurzy na danou událost vypisují sázkové kanceláře nebo bookmaker, zatímco sázející se snaží odhadnout výsledek. Pokud se jeho tip ukáže jako správný, vyplatí mu sázková kancelář odměnu. Výhra se odvíjí od výše kurzu, na který vsadil. Platí to však i naopak – pokud bude jeho tip špatný, celou vsazenou sumu prohrál.

I když se moderní sázení v podobě, v jaké ho známe, prosazuje až se vznikem prvních sázkových kanceláří, sázení jako takové existuje snad odpradávna. Přesněji řečeno od chvíle, kdy se začala konat první sportování utkání a z fandění se stala zábava pro publikum. Stačí si vzpomenout na Koloseum a první gladiátorské zápasy nebo šermířské souboje rytířů ve zbroji.

Online sázení přineslo velký průlom

Co ale bez nadsázky můžeme nazvat revolucí v historii sázení, je rozmach internetu a jeho využití pro sázení. Dnes už totiž sázkaři nemusejí složitě dojíždět do kamenných poboček sázkových kanceláří několik kilometrů daleko a vybírat z nabídky sportovních klání vypsaných na tabulích. Stačí pár kliknutí a tiket máte podaný během pár okamžiků. Podle zákona si v každé svobodné zemi může v prostředí internetu vsadit každý, kdo dosáhl plnoletosti. V Česku bylo oficiálně sázení po internetu povoleno v roce 2009. Repertoár sázkových kanceláří je pestrý, najdete v něm všechny světoznámé sporty od fotbalu, hokeje, basketu či tenisu až po americký fotbal, dostihy nebo MMA.

Kurzovému sázení kraluje fotbal

Traduje se, že národním sportem Čechů je hokej. Neplatí to tak u sázení, kdy tento sport obsadil až čestné druhé místo. Absolutním vítězem je fotbal – téměř 60 % sázek jde právě na kopanou. Drtivá většina sázejících preferuje domácí ligu, britskou Premier League a Ligu mistrů. Sázkařským trhákem bývají také mezinárodní události jako fotbalové Euro. Na hokej pak míří zhruba 30 % vypsaných sázek. Poslední dobou roste i obliba tenisu, ale stále má nízká čísla v porovnání s fotbalem a hokejem.

Esporty

Samostatnou kapitolou jsou společenské sázky a esporty. Rychle rostoucí segment esportů je velký příslibem do budoucna. Čím dál tím větší fanouškovská základna, která se rekrutuje z rekreačních hráčů počítačových her, se pomalu ale jistě etabluje i na sázkařském trhu. Mezi nejoblíbenější hry, na které se sází, patří League of Legends nebo Counter Strike. Velkou oblibu si také u Čechů vydobyly sázky na společenské události. Velmi populární jsou pak sázky na volby. Napínavé byly hlavně pak ty poslední ve Spojených státech, kdy se kurzy vyvíjely opravdu dramaticky. V jednu chvíli byl dokonce favoritem na vítězství i nakonec poražený bývalý prezident Donald Trump.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: