Zkraťte si čekání na jaro kreativním vyráběním

Zkraťte si čekání na jaro kreativním vyráběním

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vypadá to, že letošní zima teplotní rekordy lámat nebude a kruté mrazy nás minou obloukem. I tak venku panuje pochmurné a šedivé počasí, zatímco teploty se stále drží nízko – možnosti na ukrácení dlouhé chvíli jsme už pomalu vyčerpali a netrpělivě vyhlížíme jaro. Co si ukrátit čekání výrobou originálních jarních dekorací? Máme pro vás tip na svícen s ozdobným kroužkem s květy z korálků. Materiál na výrobu seženete jednoduše a za jeden dlouhý zimní večer máte hotovo!

I když máme část zimy za sebou, dlouhé večery s brzkým stmíváním se nás ještě chvilku držet budou. Možnosti trávení volného času máme omezené a počasí venku zatím nepřeje aktivnímu odpočinku a výletům. Zkraťte si čekání na příznivější počasí tvořením! Inspirací vám bude kreativní platforma Idea Creative. Kromě blogu s inspirací je součástí i e-shop se vším, co milovníci tvoření potřebují.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, Inspirace o nové příspěvky. Již dva roky spolupracujeme s časopisem Chvilka pro Tebe a přispíváme do rubriky Domov, který nalistujete téměř vždy na straně padesát. Návody jsou také uložené na našem webu,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy a kamenných obchodů s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative. Najdete je v Plzni, Berouně a Kladně. Kromě toho je součástí tvůrčí komunity i e-shop Koralky-dekorace.cz, kde najdete všechny standardní kreativní a výtvarné potřeby pro tvůrčí vyžití, to vše za sympatické ceny.

Tip svícen s ozdobným kroužkem

Z pouhého tenkého drátku a korálků připomínajících květy a lístečky si snadno vytvoříte půvabný ozdobný kroužek s širokou možností využití. Vezměte si třeba nízkou a dostatečně širokou zavařovací sklenici a hotový drátek s napletenými korálky umístěte kolem dokola hrdla. Vznikne tak jedinečná domácí dekorace, která nebude mít mezi záplatou levných čínských výrobků konkurenci. A jak na to? Návod pro nás připravila Lenka Pachmanová z Idea Creative. Potřebovat budete tenký vázací drát, štípací kleště, ketlovací kleště a různě barevné korálky dle libosti – podle toho, jaké květiny a lístečky si přejete do vazby dát. Hezky budou vypadat také různé bobulky na způsob jeřabin.

„Nejprve si omotáním drátu několikrát dokola vytvořte kruh požadovaného průměru. Poté si štípacími kleštěmi připravte podle počtu korálků drátky v přibližné délce 15 cm. A pak se můžete rovnou pustit do navlékání! Korálky a lístečky navlékejte na drátek, v polovině přeložte a zakruťte. Samostatné velké korálky či plody navlékněte na konec drát bez přeložení, jen to kleštěmi zakroutíme. Drobné plody jako jeřabiny pospojujte do malých trsů a zbývající konce drátků pospojujte a zatočte dohromady do jednoho stonku. Podobně můžete vytvořit několik trsů ze zelených lístků. Postupně připravené svazky začneme navazovat na drátěný kruh a utahujeme. Pro větší pestrost střídejte korálky různé barevnosti a přivazujte je střídavě ke kroužku,“ radí Lenka Pachmanová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: