Jak zjistit bonus u povinného ručení?

Jak zjistit bonus u povinného ručení?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jezdíte zodpovědně a o autonehodách slýcháte maximálně z televizních zpráv? V tom případě se můžete dočkat zajímavé slevy na povinném ručení. Pojišťovny si totiž opatrných klientů cení a rády je odměňují. Pokud tedy patříte mezi řidiče, kteří ještě nikdy nebourali, nebo jen minimálně, zjistěte, jak z vaší výhodné situace vytěžit co nejvíc.

O tom, že můžete mít levnější povinné ručení za beznehodovost, už asi víte. Jaká pravidla se k tomuto cenovému zvýhodnění vztahují? Mnozí lidé jsou bezradní nad kolonkou s bonusem. Poradíme vám, jak formulář správně vyplnit, a pokud si kladete otázku, jak zjistíte bonus povinného ručen, po přečtení následujících řádku budete mít i v tomto jasno.

Co je bonus z povinného ručení a jak se počítá

Co to vlastně bonus je? Jedná se o číslo, které je vyjádřeno počtem měsíců, po které jste platili povinné ručení, ale neměli jste žádnou autonehodu. Toto číslo můžete zjistit dvěma způsoby: spočítat si ho ručně, nebo si ho nechat spočítat automaticky. Pokud máte skvělou paměť a víte, že povinné ručení platíte například přesně devět let a za tu dobu jste neměli ani jedinou nehodu, jednoduše zadáte číslo 108 (devět let krát dvanáct měsíců). Mnohem využívanější je varianta automatického výpočtu.

Pro tenhle případ existuje databáze České kanceláře pojistitelů, kde je váš bonus zaznamenán. K této databázi nemají přístup běžní uživatelé, ale jen pojišťovny a cenové srovnávače jako je např. Klik.cz. Pokud tedy do online cenového srovnání zadáte své údaje, pomohou vám bonus zjistit. Stačí na to tři jednoduché kroky. Způsob výpočtu bonusu se také liší u jednotlivých pojišťoven. Většinou je vyjádřen procentní slevou za každých dvanáct měsíců bez nehody.

Bonus povinného ručení po nehodě

Ne každému se poštěstí jezdit celý život bez nehod. Co když jste už někdy bourali – znamená to, že o bonus přijdete? Ne tak docela. Za každou nehodu vám pojišťovna odečte určitý počet měsíců, většinou v rozsahu dvacet čtyři až třicet šest měsíců. Tudíž pokud jste jezdili například devět let a za tu dobu jste měli jednu autonehodu, od vašeho počtu měsíců (108) se vám odečte právě oněch dvacet čtyři až třicet šest měsíců, záleží na pojišťovně.

Převod bonusů pro povinné ručení

Bonusy u povinného ručení lze převést, chcete-li si sjednat povinné ručení u nové pojišťovny.  Je to proto, že bonusy na povinné ručení jsou evidovány na rodné číslo, vztahují se přímo k vaší osobě. Kupujete-li si tedy nové auto nebo chcete-li změnit pojišťovnu, v žádném případě bonusy neztrácíte. Při sjednání povinného ručení se vám bonusy automaticky převedou.

Bonus u povinného ručení lze u většiny pojišťoven převést i na havarijní pojištění. Vyježděné bonusy povinného ručení vám mohou výrazně zlevnit havarijní pojištění. Vždy si ověřte, že je možné je převést a v jaké výši.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: