Zimní nadílka ve vlasech. Minimalizujte škody a vraťte kštici vitalitu

Zimní nadílka ve vlasech. Minimalizujte škody a vraťte kštici vitalitu

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Péče o vlasy v zimě je stejně důležitá jako v létě. Kolikrát vyjdeme do mrazivé zimy prostovlasé a neuvědomíme si, že vlasy trpí okolními vlivy, jako jsou nízké teploty, ostrý vítr, mráz a časté výkyvy teplot? Výsledkem je nadměrná suchost, ztráta lesku, lámavost a roztřepené konečky. Pokud k tomu ještě přidáme nekvalitní vlasovou kosmetiku, nešetrné česání a časté stylingové úpravy, dílo zkázy je téměř dokonáno. Poradíme vám, jak o vlasy pečovat a postarat se o to, aby zářily v plné síle i v zimě.

Chladné počasí pokožku hlavy i vlasy samotné vysušuje a zbavuje je síly. Bez pravidelné a šetrné péče nejsou schopny uzamknout uvnitř potřebné množství vlhkosti. Při mytí a nešetrných zásazích, jako je například barvení, ztrácejí přirozený ochranný filtr, a tím se jejich struktura ještě více poškozuje. Výsledkem je to, čemu kadeřníci říkají poréznost – povrch vlasu je nerovný, šupinatý a neodráží světlo tak jako zdravý vlas, proto vypadá mdle. Dehydratovaná kštice se navíc mnohem více potýká se statickou elektřinou, což je nepříjemné zvláště v chladných měsících, kdy oblečení vrstvíme a často oblékáme svetry, šály a čepice. Kvalitní péče vybraná na míru však dovede zázraky. Jaký záchranný plán doporučují odborníci?

Základní péče doplněná o hydratační produkty

Co se týče kosmetické péče, šampony a pečující kondicionéry jsou povinný základ. V zimním období přidejte také vlasové masky, zábaly a intenzivně vyživující séra. Ve výběru kosmetiky se zaměřte na přípravky, které působí hydratačně, o vlasy šetrně pečují, uhlazují je a ozdravují díky obsahu výživných a posilujících látek. Tyto produkty pomáhají znovu vytvořit přirozenou bariéru, navrací vlhkost a chrání zvnějšku. „Rozhodně se naopak vyhněte produktům s nadměrným obsahem agresivní chemie a alkoholu. Takový chemický koktejl vlasy nešetrným způsobem vysouší. Logicky je tedy ničí ještě více, i když se tváří, že jim naopak pomáhá,“ radí Renáta Gacká, odbornice na vlasovou péči profesionální kosmetiky Nouvelle. „Na suché, poškozené a porézní vlasy je přímo sestavená komplexní revitalizační řada Double Effect. Je obohacená o keratin a výtažky z chmele otáčivého, díky kterým vlasy šetrně čistí, a to bez chemického zatížení,“ doplňuje Gacká.

Proteinová výživa ve vnější i vnitřní péči

Když jsou vlasy náchylnější na poškození, dodejte jim základní stavební látky, např. kolagen, aminokyseliny, panthenol nebo jiné deriváty vitamínu B6, vitamíny E a C. Obzvláště důležité jsou aminokyseliny, které jsou základní stavební jednotkou nejen vlasů, ale také svalů, pokožky a doslova každého vlákna v našem těle. S přibývajícím věkem se jejich zásoba v našem těle snižuje. Z vlasů se v průběhu času ztrácejí důležité aminokyseliny jako cystein, histidin, lysin, methionin, tryptofan a tyroxin. K doplnění potřebuje náš organismus proteiny, jehož jsou právě aminokyseliny základním stavebním kamenem.

„Proteiny, které obsahují potraviny živočišného původu a zahrnují všechny druhy aminokyselin, najdete třeba v mléku a mléčných výrobkách, libovém masu, vejcích a rybách. Proteiny ale můžete doplnit také vnější, kosmetickou péčí. Ucelená řada péče Double Effect obsahuje právě proteiny a výtažky z chmele otáčivého, které přispívají k napravení poškozených hloubkových struktur vlasu a zacelují vzniklé ranky a nerovnosti na jeho povrchu,“ dodává Gacká.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: