Zima podle meteorologů ještě nekončí. Jaké aktivity můžete dělat pod v teple pod střechou?

Zima podle meteorologů ještě nekončí. Jaké aktivity můžete dělat pod v teple pod střechou?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože již možná netrpělivě vyhlížíte jaro, předpovědi počasí na následující měsíc nejsou oproti uplynulé zimě zcela optimistické. Teploty možná budou lehce nadprůměrné, dočkáme se ale i četných dešťových a sněhových srážek. Venkovní aktivity tak ještě na pár týdnů neplánujte a zaměřte svou pozornost na místa, kde se můžete vybít a zároveň budete v teple pod střechou.

Jedním z takovým míst je i unikátní sportovně zábavní park TEPfactor Slapy, který se nachází v obci Chotilsko v blízkosti Slapské přehrady. Ten každoročně navštíví tisíce návštěvníků všech věkových skupin a povolání, kteří sem jedou otestovat své dovednosti a zjistit, kam až sahají jejich hranice.  O tom to totiž v TEPfactoru je. „TEPfactor se nedá dost dobře popsat jen pár slovy. Musíte to tu zažít. Není to jen další z mnoha únikových her nebo zábavních parků. My se tu totiž z každého snažíme vykřesat to nejlepší,“ říká eventový manažer TEPfactoru Michal Rejka.

A v čem přesně tedy TEPfactor spočívá? Na místě se dočkáte spousty zábavných úkolů, které dohromady tvoří jedinečnou adrenalinovou hru Boyard. Úkolů je celkem 25 a jsou zaměřené na logiku, zručnost, trpělivost či fyzičku. „Danou kategorii si vybírá každý tým před začátkem hry podle toho, co členům vyhovuje nejvíce nebo co si chtějí prověřit. Sportovci nezřídka preferují fyzičku, pracovní týmy zase spíše trpělivost,“ dodává Rejka. Důležité je ale vědět, že úkoly jsou postavené tak, aby prověřili celý tým, nikoli jeho jedince. Týmová spolupráce je totiž pro úspěšné splnění úkolů nejdůležitější. „Někdo je silný, někomu to myslí, někdo má dobrou paměť a někdo si zase dokáže počkat. Každá z těchto vlastností je prospěšná, ale při hře Boyard je potřebujete všechny dohromady. Každý člen týmu tu tak má své jedinečné a důležité postavení. Proto k nám míří nejen rodiny či skupiny přátel, ale právě i pracovní kolektivy,“ říká Michal Rejka.

Za každý úspěšně splněný úkol zároveň sbíráte indicie, které vám na samém konci hry pomohou otevřít tajemnou místnost skrývající poklad, ze kterého si návštěvníci dokonce mohou trochu uloupit. Na splnění úkolu má tým neomezený počet pokusů, jelikož se započítávají odehrané minuty, a tak tu můžete strávit klidně i celé odpoledne. Bát se nemusíte ani nepřízně počasí, celý areál je totiž skrytý pod střechou. „S sebou budete potřebovat jen pohodlné oblečení a obuv a doporučuji si vzít i ručník. Nic jiného nepotřebujete, k dispozici je totiž i samoobslužný bar, kde je možné se občerstvit,“ upozorňuje Rejka.

Rozhodnete-li se do TEPfactoru zamířit, doporučujeme si udělat rezervaci na webových stránkách. Bývá tu totiž plno. Oblíbenost hry Boyard dokazuje i fakt, že TEPfactor nenajdete jen v Čechách, ale například i ve Varšavě či v Dubaji, kde TEPfactor v roce 2019 dokonce získal prestižní ocenění Nejlepší zábavní atrakce v Dubaji.

O března si můžete v TEPfactoru vyzkoušet jízdu na speciálních motokárách Spider cars. Ve stejné hale najdete unikátní terénní polygon, který v Čechách nemá obdoby. „Návštěvníci si vyzkouší elektrokáru, která byla dovezená z Francie. Jmenuje se Spider Car, protože svým zjevem pavouka skutečně připomíná. Díky jedinečnému postavení kol zdolá autíčko každou překážku a strčí tak do kapsy kdejaké terénní auto,“ dodává Rejka.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: