Zhodnoťte svoje prostředky investicí do nemovitostí. Je na to ideální doba

Zhodnoťte svoje prostředky investicí do nemovitostí. Je na to ideální doba

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ceny realit v Česku již několik let míří vzhůru a zdá se, že ještě nedosáhly na svůj strop. Někteří mluví o vzniku realitní bubliny, která brzy splaskne, jiní předpovídají trvalý, i když do budoucna pomalejší růst. Pokud uvažujete, jak zhodnotit svoje finance, nevyplatí se s koupí investiční nemovitosti čekat.

Růst cen nemovitostí zpomaluje klidnějším tempem, než mnozí očekávali, a to platí především o bytech v centru velkých měst. Poptávka po novém, vlastnickém bydlení je vysoká a spousta lidí, kteří uvažují o koupi bytu či domu, přemýšlí, jestli má smysl ještě s nákupem vyčkávat na příznivější okamžik.

Zhodnocení úspor v podobě nákupu nemovitosti

Nechat ležet úspory ladem je podobné jako zakopat své jmění na zahradě. Po pár letech můžete zjistit, že vám velká část mincí zrezivěla a vaše bohatství bylo znehodnoceno. To samé udělá s vašimi úsporami inflace. Pokud chcete s penězi naložit tak, aby neztratily svou hodnotu ani po čase, a ještě navíc generovaly zisk, vyberte si bezpečný a zároveň výnosný způsob uložení peněz. Investice do nemovitostí jsou odjakživa považovány za nejméně rizikovou investici. Byt nebo dům můžete pořídit jako formu spoření na důchod a v produktivním věku ho pronajímat, ale také ho ihned využít pro vlastní potřebu. V budoucnu jej můžete odkázat potomkům a vložit jim tak do života solidní kapitál.

Jak postupovat, když máte investiční záměr

V zásadě jde o to, zvolit výhodnou investiční strategii. Ta spočívá ve výběru a následném nákupu vhodného bytu či domu. Nákup nemovitosti i její následný provoz přináší mnohá rizika. Mezi nejčastější patří jednání s neseriózními realitními makléři, skryté právní a technické vady nemovitosti či jen nedostatečná informovanost a chybějící zkušenosti, které jsou potřeba pro bezproblémový nákup. Otázkou také zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Druhým je využití služeb lokálního realitního profesionála, který je schopen zajistit investiční nabídku podle individuálních představ.

Mnoho nezkušených investorů zapomíná, že dobrým nákupem starost o nemovitost nekončí. Je pouze jedním článkem celého investičního řetězce. Samotná správa nemovitosti je neméně důležitá, protože bez případné rekonstrukce, obsazení jednotky spolehlivými nájemníky a pravidelné údržby se nemovitost sama nezhodnotí. I službu efektivní správy nemovitosti můžete poptat u realitních kanceláří a mít o vše pečlivě postaráno bez starostí a potenciálních rizik.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: