Zhodnocení vlastního bydlení může být snadné: vsaďte na služby profesionálů a nechte svou nemovitost vydělávat!

Zhodnocení vlastního bydlení může být snadné: vsaďte na služby profesionálů a nechte svou nemovitost vydělávat!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud mezi vaše novoroční předsevzetí patří lepší hospodaření s financemi a rádi byste během následujícího roku ušetřili nějakou tu korunu, zkuste se zaměřit na svou nemovitost. Zejména v případě, nevíte-li si rady například se zděděným domem či bytem, který je již delší dobou nevyužívaný a pouze „leží ladem“. Jeho prodej tak nemusí být jedinou možností, jak na nemovitosti vydělat, finanční kompenzace se naopak můžete dočkat hned několika způsoby. 

Proč investovat do nemovitosti?

Zvažujete-li nákup další nemovitosti, ale stále váháte, jestli se vám tato investice do budoucna opravdu vyplatí, pak vám možná v rozhodování pomůže fakt, že z nemovitosti můžete čerpat dvojí zhodnocení. Pokud totiž nemovitost pronajmete, můžete se každý měsíc těšit na pravidelný příjem. Zároveň s postupem času získá nemovitost na hodnotě, kterou peníze uložené v bance naopak vlivem inflace ztrácejí. Navíc je trh s nemovitostmi více stabilní než trh finanční a riziko jeho výrazného propadu je velice nízké. Můžete si tak být jisti, že při vzájemné závislosti mezi výnosy a bezpečně vloženým kapitálem je nákup další nemovitosti tou nejlepší variantou. V neposlední řadě máte možnost nemovitost opět prodat a zajistit si tak finanční obnos za poměrně krátký časový úsek, neboť likvidita nemovitosti je díky stabilní poptávce po bydlení velice příznivá.

S garantovaným nájmem odpadnou „neplatiči“ i veškeré starosti

Službu garantovaného nájmu oceníte v případě, pokud se z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete věnovat sháněním vhodných nájemníků, ale zároveň toužíte po adekvátním zhodnocení. Díky garantovanému příjmu o svůj pravidelný nájem nepřijdete, a navíc budete mít jistotu, že peníze obdržíte opravdu každý měsíc. Služba v praxi funguje velice jednoduše – svůj byt pronajmete specializované společnosti, která za vás vyhledá spolehlivé nájemníky s prověřenou bezdlužností a každý měsíc vám vyplácí sjednané nájemné, které obdržíte i v případě, je-li nemovitost neobsazená. „Vy se prakticky o nic nestaráte a pouze inkasujete pravidelné příjmy z pronájmu bez ohledu na to, zda je vaše nemovitost obsazena, či zda nájemníci platí,“ vysvětluje Lenka Kopecká ze společnosti Bohemian Estates, která je odborníkem na komplexní servis v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních nemovitostí. Společnost Bohemian Estates vám navíc se službou pravidelného nájmu garantuje po ukončení smlouvy také předání nemovitosti v perfektním stavu a vy se tak nemusíte trápit obavami, že by vaše nemovitost vlivem problémových nájemníků strádala.

Krátkodobé pronájmy konzultujte s odborníky

Nejste-li zastáncem dlouhodobého pronájmu nebo jen chcete mít možnost v nemovitosti částečně přebývat například po dobu pracovní cesty, zaměřte se na krátkodobý pronájem. Výnos z krátkodobého pronájmu bude při tom o to větší, čím lukrativnější nemovitost můžete trhu nabídnou. Velkou roli hraje zejména její umístění v závislosti na historickém centru města, důležitá je také vybavenost okolí i samotného bytu, domu či pokoje. Vzhledem k úpravě legislativy je však vhodné se s krátkodobým pronájmem obrátit na odborníky, kteří se v problematice dokonale orientují a dokáží vám poskytnout své služby tak, aby pro vás zhodnocení bylo co nejpříznivější.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: