Zdražují auta a s nimi i povinné ručení, o kolik si připlatíte?

Zdražují auta a s nimi i povinné ručení, o kolik si připlatíte?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Uplynulý rok byl v automobilovém průmyslu ve znamení nedostatku náhradních dílů, který mj. zapříčinil nižší produkci. S méně auty tak šla nahoru cena nejen nových vozů, ale i těch ojetých, po kterých se najednou začala zvyšovat poptávka. S dražšími auty se však očekává i nárůst cen povinného ručení.

Výpočet cen povinného ručení

Obecně se ceny povinného ručení totiž vypočítávají na objem budoucích škod a v potaz se bere několik faktorů. Podle údajů České kanceláře pojistitelů je třeba počítat nejen s rostoucími cenami za díly a služby autoservisů, ale nutné si je uvědomit i fakt, že podstatná část pojištění kryje i zdravotní škody. Ty jsou charakteristické dlouhou dobou výplaty například při trvalých následcích a vychází na desítky let. Proto je nutné, aby pojistné z roku dopravní nehody vystačilo i na tyto dlouhodobé a do budoucna nejisté závazky.

Aktuálně je navíc třeba vnímat i typ vozů, který si lidé čím dál více pořizují. Automobily jsou technologicky náročnější a o poznání dražší, logicky se tak prodraží i jejich případná oprava.

Pojišťovny kvůli konkurenci ceny povinného ručení ale nadále drží na poměrně stabilní úrovni a i v případě zdražení se snaží vyjít klientům vstříc. Některé pojišťovny například nabízí dvě úrovně pojištění, levnější a dražší, která nabízí větší rozsah asistence. Typické jsou také nejrůznější bonusové nabídky, případně některá oblíbená připojištění v ceně.

Srovnání povinného ručení

Srovnání povinného ručení online nabízí srovnávač pojištění Klik.cz, který se specializuje i na havarijní pojištění či pojištění majetku. Díky online srovnání vidíte prakticky ihned, u kterých pojišťoven kolik zaplatíte, stejně tak parametry povinného ručení.

Do kalkulačky pojištění stačí jen zadat základní údaje o vozidle a o pojistníkovi a systém udělá zbytek za vás. Díky propojení s databází navíc stačí zadat SPZ pojišťovaného vozidla a Klik.cz doplní údaje jako zdvihový objem válců či výkon motoru za vás.

Výhodou je, že si na srovnávači můžete povinné ručení rovnou i sjednat. Stačí si vybrat nabídku pojištění, která odpovídá vašim požadavkům, doplnit potřebné údaje online a pak už jen zaplatit. Po sjednání pojištění elektronicky vám je na e-mail ihned odeslána zelená karta společně se smluvní dokumentací. Všechny potřebné dokumenty vám jsou zároveň odeslány i doporučeně poštou.

Díky srovnávačům ušetříte nejen čas, ale dostanete se i k podstatně výhodnějším nabídkám. Na pojištění můžete ročně ušetřit i tisíce korun. Porovnejte si, zda za stávající povinné ručení neplatí zbytečně moc ještě dnes.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: