Zdravá výživa zvenčí i zevnitř je základem krásných vlasů

Zdravá výživa zvenčí i zevnitř je základem krásných vlasů

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vlasy jsou nedílnou součástí osobnosti každé ženy a považují se za korunu krásy, jíž obdivují i muži. Tuto přednost ale většina českých žen, na rozdíl třeba od indických či asijských typů, nemá zadarmo. Abychom se mohli pyšnit záplavou zdravých, hustých a lesklých vlasů, musíme jim pravidelně dopřávat výživu zvenčí pomocí nejkvalitnější vlasové kosmetiky, ale také zevnitř vhodnou skladbou jídelníčku.

Vlasy nám každý měsíc poporostou o více jak jeden centimetr. Rychlost růstu a kvalita vlasů do značné míry závisí na genetice, kvalitě pečujících přípravků a také na dostatečném a vyváženém příjmu živin. Zdravá výživa je základem krásných vlasů a zároveň pilířem pro dobrou kondici organismu. Naše tělo potřebuje rozmanité spektrum vitaminů a minerálů pro zabezpečení nezbytných tělesných funkcí. Jaké látky a potraviny vám pomohou získat hustou, pevnou a oslnivě lesklou hřívu?

Keratin a proteiny

Péče o vlasy by měla být komplexní a přicházet zvnějšku i zevnitř. Velkou chybou řady žen je bezhlavý nákup nejrůznějších kosmetických prostředků, jejich časté střídání a nesourodé kombinování. „Kvalitní kosmetika je nedílnou součástí péče o krásu vlasů. Svým zákaznicím vždy radím dávat přednost profesionálním výrobkům, které nezatěžují vlasovou pokožku a respektují její potřeby,“ říká Renáta Gaucká, vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle. Z toho důvodu je třeba hlídat složení a zaměřit se na základní stavební látky.

„Aminokyseliny jsou stavebními kameny naší existence a jsou stejně staré jako sám život. Molekuly aminokyselin jsou základní složkou vlasů a představují zdroj jejich života. Proto mají klíčový vliv na to, jak naše vlasy vypadají a jaká je jejich struktura. Konkrétně vlasy tvoří z 90 % hlavně keratin,“ vysvětluje Gaucká. Doporučuje proto ucelenou řadu péče o narušené vlasy Double Effect. Obsahuje keratin, výtažky z chmele otáčivého a další důležité proteiny, které jsou potřeba pro stavbu silného vlasového vlákna.

Zelená pro vaše vlasy

A to doslova. Ve vašem jídelníčku by neměla chybět zelená zelenina, která je skvělým zdrojem vitaminu A a C. Oba vitaminy jsou důležité pro vytváření kožního mazu, přirozeného vlasového kondicionéru. Do jídelníčku zařaďte fazolky, špenát, brokolici a ostatní listovou zeleninu a saláty. Je prokázáno, že konzumací kyseliny listové získává větší pevnost vlasová pokožka i vlasová cibulka.

Vejce pro zdraví vlasů

Slyšeli jste, že se pejskům občas dávají syrová vajíčka, aby měli zdravou, lesklou a hustou srst? Tento trik funguje dobře i u lidí. Samozřejmě to neznamená, že byste měli od teď pít syrová vejce, ale stačí si například k snídani připravit polotekutá míchaná vajíčka. Zásobují náš organismus biotinem, vitaminem B12 a hlavně bílkovinou. Biotin pomáhá produkovat keratin, může předcházet šedivění a vypadávání vlasů. Najdete ho také v pivovarských kvasnicích, játrech, rýži či mléku.

Oříšky nejen pro veverky

Pokud chcete vlasy posílit a zpevnit, vsaďte na oříšky. Pekanové oříšky, kešu a mandle obsahují zinek, který předchází roztřepeným konečkům a zajišťuje oslnivý lesk. Vlašské ořechy obsahují alfa-linolenové a omega-3 mastné kyseliny, které ovlivňují celkový stav vlasových kořínků a jsou pro produkci zdravých a hustých vlasů nejdůležitější. Para ořechy jsou zdrojem přírodního selenu. Blahodárný účinek mají na naše vlasy i luštěniny. Obsahují bohatou kombinaci proteinů, železa, zinku a biotinu, čímž podporují růst. Pokud se vám vlasy lámou a jsou ve špatném stavu, nejspíš za to může nedostatek železa a zinku. Naopak se snažte co nejvíce vyhýbat slaným pochutinám, sladkostem, smaženým jídlům, fastfoodu a přepálenému tuku. Tyto potraviny jsou doslova zhoubou pro krásné vlasy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: