Zažijte romantiku jak z dob krále Klacka

Zažijte romantiku jak z dob krále Klacka

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože konec letních prázdnin může na čele mnoha z nás vykreslit vrásky, následující dva týdny mají být stále nadprůměrně teplé a slunečné. Využijte jednu z posledních příležitostí letošního roku a vyrazte na výlet do středověku.

Dětenický resort

Dětenice jsou veřejnosti dobře známé díky své unikátní Středověké krčmě, která před mnoha lety vznikla jako první restaurační zařízení svého druhu. Kromě dobrého jídla zde totiž na návštěvníky čeká i originální atmosféra. Vše je situováno do dob středověku, a to včetně výzdoby interiéru, dobových kostýmů přítomného personálů, úpravy pokrmů a v neposlední řadě i žargonu, který zde zaslechnete. Není výjimkou, že páni jsou nazýváni cháskou a ženy ochechulemi a po předkrmu už ani nikoho nepřekvapí žebrák dychtivě zkoumající poloprázdné talíře. Číšnici tu a tam místo po zemi chodí po stolech a místo dobrého chutnání je hostům poručeno naservírované jídlo sežrat. Konzervativnější jedinci by se možná mohli zděsit, vše je ale součástí dokonale promyšlené hry, která vás má jednoduše vtáhnout do děje.

Krčma však zdaleka není to jediné, co na návštěvníky v Dětenicích čeká. Oblíbenosti se těší i místní pivovar a zámek, v jehož parku se pravidelně odehrávají různé tematické akce a soutěže. Atraktivní jsou také rytířské turnaje, které se konají každý den kromě pondělí, a to od 14 hodin. Součástí resortu je i Středověký hotel a hotel Rustikal, kde je možné zakoupit romantické pobyty dle toho, jaké nátury se svým protějškem jste. Na výběr je například venkovský balíček, sedlácký balíček či středověký balíček a pro speciální příležitosti je také možné zařídit nocleh v Dětenickém zámku v rámci VIP zámeckého balíčku.

Dětenice ženám

Pokud však plánujete v Dětenicích prožít jen jeden den, doporučujeme si vybrat pondělí. Pondělky jsou totiž celé září i říjen věnovány ženám, které tak mají zdarma možnost ochutnat místní gastronomii, neb oběd či večeře je součástí akce Dětenice ženám. Šéfkuchařem byla ženám vybrána krůtí prsa připravená na rožni, podávaná na salátu s bramborou ve stříbře a sklenka bílého či červeného vína. Podmínkou jest platící protějšek, který ženu před možným smlouváním přítomné chásky ochrání.

Okolí Dětenic

Zbývá-li vám po návštěvě Dětenic ještě čas, nenechte si ujít okolní přírodu a vydejte se na nedaleký hrad Kost, ze kterého je úchvatný výhled na Český ráj a Údolí Plakánek, které je zároveň možno projít. Celá trasa má něco málo přes deset kilometrů, je tedy vhodnější vyhradit si na ni alespoň půl dne. Terén je však schůdný a vhodný i pro malé děti. Výchozí bod se nachází na vrchu Humprecht v obci Sobotka, kde lze také nechat auto.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: