Zařizování interiéru: Nejčastější chyby, které děláme

Zařizování interiéru: Nejčastější chyby, které děláme

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Čeká vás zařizování vašeho domova? Dejte si pozor na ty nejčastější chyby, na které upozornila interiérová designérka Anke Glut.

Spontánní nákupy

Pokud interiér zařizujete bez pomoci interiérového designéra, nezapomeňte mít jasný koncept a vyhněte se spontánním nákupům. „Nákupy nábytku a dekorací bez toho, aniž byste věděli, kam je do interiéru umístíte, jsou jednou z nejčastějších chyb a dělá je většina lidí. Neodolají v obchodě nebo na internetu a bez rozmyslu něco pořídí s tím, že se to někam dá. Tak to ale nefunguje a často se stane, že si s nově pořízeným kouskem nebudete nakonec vědět rady. Snažte se si jednotlivé místnosti alespoň v ruce rozkreslit a do nákresu zaneste metráž místnosti i rozměry jednotlivých kusů nábytku. To vám napoví, kolik prostoru vám zbývá,“ vysvětluje bytová designérka Anke Glut.

Myslete na dostatek úložného prostoru

To se týká zejména menších bytů, kde je obecně problém s nedostatkem úložného prostoru. Velká část nábytku v jednotlivých místnostech musí plnit i svou funkční úlohu, nejen tu estetickou. Velkou pomocí je nechat si vyrobit nábytek na zakázku, který se bude do prostoru hodit, vyplní hluchá místa a pojme vaše věci. „Byt není skladiště a mnoho věcí na očích je velmi častým důvodem, proč se lidem nedaří udržet domov uklizený a zorganizovaný. Myslete tedy na to, abyste měli dostatek uzavřených skříní a komod. Také je dobré zvolit si jedno místo, které bude hlavním úložným prostorem. V rodinných domech to může být komora, v bytech pak zase chodba nebo ložnice. Nedostatek úložného prostoru se také dá vyřešit vybudováním podhledů nebo vyvýšené podlahy například v ložnici pod postelí,“ dodává Glut.

Nábytek u stěn

Umístit nábytek ke stěnám mnoho lidí považuje za dogma. Takové rozmístění přitom prostor opticky zmenšuje a prostor pak vypadá přeplněně. Pokud to tedy prostor dovoluje, zkuste některé kusy nábytku přesunout do prostoru. Například pohovce umístění od zdi vyloženě sluší. „Na problém můžete narazit u menších bytů, kde se umístění do prostoru jeví jako vyloženě nemožné. Prostor však může pomoci trochu rozbít například otoman nebo křeslo případně odkládací stolek,“ radí Anke Glut.

Podlaha je základ

Nevkusná podlaha je problémem především u starších bytů, a přestože je její rekonstrukce nákladná, doporučujeme, abyste si na vyhradili část rozpočtu. „Dříve se tento problém řešil položením celoplošného koberce. Je si ale potřeba uvědomit, že je to právě podlaha, která ve velkém měřítku diktuje celkovou atmosféru. Ideální je celoplošný koberec nahradit jen nějakým menším, který se příhodně umístí do prostoru,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: