Zařiďte si relaxační koutek snů

Zařiďte si relaxační koutek snů

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Mít doma svou oázu klidu je stejně důležité jako mít kvalitní postel nebo prostornou kuchyň. Ne každý se však do jejího zařizování hrne. Soustředit je se přitom třeba pouze na tři základní věci. Řekneme vám, na jaké.

Výběr místa

Výběr místa je při zařizování relaxačního koutku nejdůležitějším aspektem. Je totiž třeba vybrat takové místo, kde bude dostatek světla nebo možnost umělého osvětlení a kde budete mít dostatek klidu a soukromí. Pokud nemáte k dispozici celou místnost, nabízejí se nejrůznější slepé kouty nebo výklenky u oken. Nejideálnější se v takovém případě jeví obývací pokoj nebo ložnice. V ložnici se však kvůli zásadám spánkové hygieny nedoporučuje trávit čas přes den. Co se obývacího pokoje týče, zde je nutné si být jisti, že relaxační koutek vhodně oddělíte od zbytku místnosti. Pokud byste si v rohu četli a zbytek rodiny se na pohovce díval na televizi, moc klidu byste totiž asi neměli. Koutek lze však oddělit paravánem, závěsy nebo vhodně zvolenou policí ke stropu. Máte-li doma k dispozici pracovnu, nabízí se zařídit tento prostor tam. Poté je ovšem důležité volit takový design koutku, aby ladil se zbytkem místnosti. Pracovny jsou totiž často zařízeny stroze a jednoduše.

Pohodlné sezení

Kvalitní sezení je v relaxační koutku stejně důležité, ba možná důležitější než vše ostatní. Do křesla se nebojte investovat, možná i zvažte výrobu křesla na zakázku. Oblíbené jsou například křesla typu ušák, kterým se také přezdívá křesla čtenářská. Ta vyrábí rodinná firma zabývající se návrhem a realizací interiérů PK Interiér. „Výrobu ušáku jsme zachovali z dob minulých. Kostra je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný konopnými provazy a na tom je nakladena africká tráva a koňské žíně. Velmi důležitá a nezbytná je pro správné sezení podpěra v bederní části, která zajišťuje zdravý a pohodlný posed lépe než kdejaká zdravotní sedačka.“, vysvětluje Pavel Kružík, majitel PK Interiér. V nabídce společnosti naleznete několik základních designů. Zákazník si však celou sedačku včetně potahu, velikosti a měkkosti sezení může navrhnout sám.

Kvalitní osvětlení

Nemáte-li možnost vybudovat si odpočinkovou zónu blízko okna, zainvestujte do umělého osvětlení. Ideální jsou lampy, u kterých je možné nastavit intenzitu osvětlení. Máte-li relaxační koutek jako součást jiné místnosti, je zbytečné přemýšlet nad stropním osvětlením. Jednak tím budete omezovat ostatní přítomné v místnosti a jednak se jedná o zbytečný výdaj a práci navíc. Se světlem to zároveň nepřehánějte. Jedna lampa bohatě stačí. Přece jen má osvětlit pár metrů čtverečních, a ne celý dům. Design lampy volte podle křesla a malby kolem vás. Ideální jsou lampy dřevěné nebo měděné.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: