Zařiďte si na podzim stylový domov tak trochu jinak

Zařiďte si na podzim stylový domov tak trochu jinak

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S příchodem podzimu přichází i změna v tom, co považujeme za stylové. Změnu trendů nezažívá jen módní průmysl s novými kolekcemi na přehlídkových molech, ale také interiérový design a dekorace. Tradičními barvami podzimu bývají ohnivé tóny oranžové a oblíbené odstíny horčice. Chcete být letos na výsluní, ale místo osvědčené klasiky byste uvítali spíše něco nového, netradičního, šmrncovního? Bytová designérka Anke Glut pro vás připravila tipy na to, jak si váš domov zkrášlit pro následující měsíce.

„Každý rok na podzim si většina domácností vyzdobí prostor dekoracemi z dýní a sušenými květinami. Zkuste to letos trochu jinak a dejte šanci tradičním přírodním materiálům, tlumeným barevným odstínům, tmavým tónům v čele se zastřenou modrou nebo to zkuste opulentně s třpytem a nadměrnými velikostmi. Vytvořením podzimní nálady v interiéru se příjemně naladíte na meditativní harmonickou atmosféru nadcházejícího ročního období,“ radí oblíbená bytová architektka a interiérová designérka Anke Glut, která pochází z Německa, ale žije a pracuje dlouhé roky v Česku.

Návrat k tradicím a našim předkům

Tento trend je populární nejen na podzim – návrat ke kořenům demonstrovaný stylem evokujícím předindustriální časy je módní záležitostí už několik let. „Uplatňují se v něm tradiční, přírodní materiály – vedle nešlápnete s hrubou keramikou, sklem, kůží, mramorem, alabastrem nebo kožešinami. Pěkně vypadají i rostlinné motivy v podobě lístečků nebo větviček. Může jít o plastické motivy na svícnech či lucernách, potisk na textiliích nebo minimalistické črty na plakátech či obrázcích. Inspiraci hledejte rozhlížením se kolem sebe v podzimní přírodě,“ radí Anke Glut.

Tmavé odstíny v čele s modrou

Zkuste místo tradiční oranžové a horčicové vyzkoušet modrou. Překvapí vás, jak skvěle se k podzimní atmosféře hodí, vyberete-li ten správný odstín. „Na nábytek i doplňky volte od světle a našedivěle modré po odstíny temné hladiny moře a námořnické modři. Abyste docílili kýženého podzimního nádechu, zkombinujte ji s přírodními, zemitými tóny. Skvělou službu udělá hlavně tmavě hnědá, světle oříšková nebo smetanová. V kontrastu funguje i se sytým odstínem horčicové žluté,“ říká Anke Glut.

Opulence především

Pokud máte slabost pro okázalost a výrazné prvky v interiéru, nebojte se popustit uzdu fantazii a dopřát vašemu domovu punc rozmanitosti a pestrosti. „Stále oblíbený je samet, který nejlépe funguje na polštářích, přehozech či křeslech. Přidejte k tomu dekorace, které se blýskají, odráží světlo či se třpytí. Metalové či skleněné povrchy jsou stále in, u textilu stejnou roli zastanou například flitry. Podzim je hlavně o vrstvení, a to nejen co se týče oblečení. Proto na vaši pohovku či postele přidejte malé dekorační polštářky a pořiďte si obří pléd či přehoz – čím větší, tím lepší,“ doporučuje Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: