Zajímavé exhibice v Praze, které si zaslouží vaši pozornost

Zajímavé exhibice v Praze, které si zaslouží vaši pozornost

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Praha je krásná, všestranná, pulzující a rozmanitá. A možná právě proto je někdy těžké zorientovat se v tom, co stojí za návštěvu. Abychom vám to ulehčili, máme pro vás pět tipů na výstavy, které byste v hlavním městě neměli zmeškat.

Apple Museum

Apple Museum je otevřené teprve několik měsíců, jeho dveřmi se však denně valí zástupy českých i zahraničních turistů. A není divu, jedná se o největší soukromou sbírku produktů značek Apple, Pixar a Next. Na 767 metrech čtverečních výstavní plochy najdete skoro pět set originálních exponátů, mezi kterými nechybí komplexní sbírka osobních počítačů od roku 1976 až do roku 2012. Celé prostory jsou uspořádány tak, aby korespondovaly s filosofií jedné z nejoblíbenějších společností všech dob a na své si tu přijdou nejen fanoušci moderních technologií, ale i ti, co se zajímají o život génia a vizionáře Steva Jobse. Apple Museum najdete v pražské Pop Art Gallery v Husově ulici, otevřeno je každý den od deseti od rána do deseti do večera.

Památník Pečkárna

Památník Pečkárna se nachází v bývalém Petschkově paláci, který byl roku 1989 prohlášen za národní kulturní památku. O rok později zde byla tehdejšími členy Českého svazu bojovníků za svobodu vybudována současná expozice, která dává návštěvníkům nahlédnout do prostor sídla gestapa v Čechách, které tu úřadovalo v letech 1935 až 1945. Prohlídky památníku je nutno objednávat týden dopředu a samotná prohlídka s průvodcem trvá okolo hodiny a půl.

Expozice Lidé a peníze

Poutavou expozici připravila pro návštěvníky Česká národní banka v prostorách bývalého trezoru ve své budově v centru Prahy. K vidění jsou audiovizuální programy, vitríny s unikátními exponáty a platidly, různé podoby padělků, ukázky ochrany peněz a dokonce jedna tuna ryzího zlata. Návštěvníci se seznámí s uceleným vývojem měny a financí v České republice včetně vývoje ČNB od jejího založení.

Minizoo ve Velké Chuchli

V přírodní rezervaci Chuchelský háj, který se rozprostírá nad Velkou Chuchlí naleznete minizoo, kterou provozují Lesy hlavního města Prahy. K vidění jsou zde mufloni, daňci, polární lišky, rys ostrovid, mluvící krkavec, kozy, ovce, divoká prasata, srnky a další lesní zvířata. Doporučujeme zejména těm, kterým se příčí koncept klasické zoologické zahrady, či se jen chtějí vyhnout davům turistů.

Výstava Titanic

Už jen pár dnů zbývá do konce světové výstavy Titanic. Datum, kdy se brány této expozice, otevřou naposledy, je 10. července. Pokud jste tedy skalní fanoušci stejnojmenného filmu, měli byste si pravděpodobně pospíšit. Organizátoři slibují více jak 200 originální artefaktů, mezi nimi dokonce kusy nábytku, porcelán, osobní předměty cestujících a další části vybavení lodi. Expozici najdete v areálu PVA Expo Letňany, otevřeno je každý den od devíti od rána do osmi hodin do večera, vstupenky je však nutno rezervovat předem.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: