Jak zabavit děti při dlouhých zimních večerech?

Jak zabavit děti při dlouhých zimních večerech?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Se začátkem února se může zima zdát už dlouhá a máte-li malé děti, vnímáte to možná o trochu více. Fakt, že nelze tolik večerů trávit venku, kde se děti zabaví poměrně snadno, může být útrapný. Možná je tak na čase začít se věnovat aktivitám, které lze provádět i doma.

Řeč je o nejrůznějším kreativním tvoření nebo o každodenních hrách. Vyvarujte se ovšem takových her, při kterých se zapojuje pouze samo dítě. Nebo je alespoň zredukujte na minimum. Rodiče by měli děti vést, a tak je i jejich účast při hrách extrémně důležitá. Stanete-li se na chvíli součástí dětské říše, nejen že se o svých potomcích něco dozvíte, ale pomůže to i rozvoji kreativního myšlení.

Doptávání se

Vhodné jsou také společné úvahy a doptávání se. Sledujte děti při jejich činnostech a ptejte se stylem „co kdyby“. To donutí děti přemýšlet nad různými variantami a postupně to posouvá hranice toho, jak děti přemýšlí. Naučí se nacházet řešení a promýšlet alternativní scénáře. Doptávání se můžete zakomponovat do čtení nebo kreslení, ale také do běžných denních činností, jako je úklid pokoje nebo utírání nádobí.

Kreslení rozvíjí individualitu

I když máte pocit, že vaše dítě není na kreslení nadané, jedná se o báječný způsob, jak dítě zabavit. Kreslení rozvíjí individualitu, fantazii a kreativitu. Zároveň je dětem v drtivém procentu případů blízké, je pro ně zábavné a snadno uchopitelné. Postarejte se tak o to, aby vaše děti měly veškeré potřebné vybavení. Velký výběr fixů a pastelek Carioca najdete na e-shopu obchodu pro kreativce Idea Creative, který má zároveň i kamenné pobočky v Plzni, Berouně a na Kladně. S kreslením je dobré začít ve věku od tří do šesti let, což je období, které je považováno za magické, co se kreativity týče.

U kreslení zároveň poměrně brzy rozpoznáte, zda má dítě přirozený talent, a tato informace vám může pomoci s úvahami co do budoucna. Pokud je vaše ratolest umělecky založená, můžete v dalších letech přidat i jiné činnosti.

DIY tvoření

Vánoční, velikonoční, jarní či podzimní výzdoba. Tolik možností a tolik druhů dekorace do interiéru. Zkuste s dětmi tvořit věnce, svíčky nebo květináče. Obvykle vám k tomu stačí jen pár drobností včetně tavné pistole nebo drátku. Děti se snažte co nejvíce zapojit a ptejte se jich v průběhu procesu na názor. Jaké se jim líbí barvy a tvary? Co by přidaly nebo ubraly? DIY tvoření s přehledem zabaví děti na několik večerů a navíc vám něco málo napoví o jejich osobnosti. O víkendu také získáte o jeden důvod navíc, proč jít na procházku do přírody. Přece abyste nasbírali nějaké přírodní dekorace, které následně využijete při tvoření. Z celé procházky můžete udělat hru a děti nalákat na odměnu v podobě hotového výrobku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: