Jak vyzrát na jojo efekt?

Jak vyzrát na jojo efekt?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jojo efekt, strašák pro většinu lidí, kteří někdy drželi nějakou dietu. Nastává tehdy, když se po dietě vrátíte do normálního režimu stravování. Někdy s příchodem otálí, někdy však na dveře zaklepe o poznání dříve, než by bylo záhodno. Jak na jojo efekt vyzrát a udržet si postavu, kterou jste si vybojovali?

Proč jojo efekt vzniká?

Nežádoucí stránkou jojo efektu není jen to, že po ukončení diety naberete zpět kila, která jste ztratili. Tělo si rádo přihodí ještě něco navrch a výsledná váha tak může být vyšší, než když jste začínali hubnout. Abyste se však jojo efektu zbavili, musíte mu porozumět. Kila se po návratu k původnímu režimu stravování vracejí zpět hlavně kvůli špatným zlozvykům, které jste dietou jen na chvíli pozastavili, ale nezbavili se jich. Dietáři obvykle ztratí svalovou hmotu, a tím si zpomalí metabolismus. Po skončení diety má navíc mnoho lidí pocit, že si může dopřát a začne kolečko přejídání se. A jelikož má tělo kvůli úbytku svalů pomalejší metabolismus, je ochotnější ukládat tuk z nezdravé stravy.

Pozor na extrémní diety

Prvním ponaučením by tak mělo být to, abyste zapomněli na jakékoli extrémní diety. Ty jsou totiž do jedné dlouhodobě neudržitelné. Vaše tělo je ve stresu a vaše hlava čeká na to, až bude po dietě, abyste se mohli řádně odměnit za dobře odvedenou práci. Takhle to ovšem do budoucna nebude fungovat a ocitnete se v začarovaném kruhu.

Pokud se tak chcete vrhnout na hubnutí, volte udržitelnější cestu a vyberte si dietu, ze které lze následně plynule přejít na dlouhodobě zdravou a vyváženou stravu. Důležité je také to, aby dieta neukrajovala z vašich svalových zásob, ale spíše z těch tukových.

Ketogenní dieta

Dietou, při které hubnete převážně tuk a ne svaly, je ketogenní dieta. Tu si můžete poskládat na míru díky proteinovým jídlům z kuchyně české společnosti KetoMix. Jídla jsou pestrá, mají vyvážený poměr živin a jsou jednoduchá na přípravu. Celá dieta vás ale předně připraví na život po ní a díky KetoMix jídelníčku získáte velmi dobrou představu o tom, jaké potraviny jsou vhodné a jaké nikoli.

Je to v hlavě

V neposlední řadě také nezapomeňte na to, že se vše odehrává ve vaší hlavě. Pokud se chystáte na hubnutí, nemůžete na celý proces koukat jako na jednorázovou záležitost, ale spíše jako na trvalou změnu vaší životosprávy, ke které vás dieta úspěšně dovede. Z diety musíte mít radost a dobrý pocit. Jedině tak poté dokážete zdravé potraviny bez problému začlenit do vašeho nového života. Na jojo efekt vyzrajete především tak, že si zvolíte dietu, ze které nebudete nešťastní a vyčerpaní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: