Vyvarujte se nejčastějších chyb při nízkosacharidové dietě

Vyvarujte se nejčastějších chyb při nízkosacharidové dietě

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Princip nízkosacharidové diety je v základu velmi jednoduchý: omezíte sacharidy a kila půjdou dolů. Jenže s fungováním lidského těla je to trošku složitější, proto se může snadno stát, že se dopustíte nějaké chyby. Upozorní vás na to až zmíněná ručička váhy. Dejte si pozor na nejčastější chyby při nízkosacharidovém stravování, které mohou stát za vaším neúspěchem.

Jíte příliš mnoho sacharidů

Pro nízkosacharidový jídelníček neexistují žádná striktní omezení, co se týče množství sacharidů. Za nízký příjem je považován ten pod 100 až 150 gramů sacharidů denně. Je to jednoznačně o dost méně, než je sacharidový příjem v běžném jídelníčku. Pokud se ale tukových zásob chcete zbavit efektivně, musíte mířit ještě níž. S tím vám může pomoci ketogenní dieta KetoMix a stav, kterému se říká ketóza. Ten v těle nastává, když snížíte sacharidový příjem pod 50 gramů denně. V podstatě to znamená, že si vaše tělo namísto sacharidů začne brát energii ze zásob tuku. Značka KetoMix poskytuje celé, na míru sestavené dietní programy, včetně všech jídel.

Bojíte se tuků

Většina kalorií v běžném jídelníčku pochází ze sacharidů. Pokud tento zdroj z vaší stravy vyřadíte, musíte jej nahradit něčím jiným, například tuky nebo proteiny. Někteří lidé bohužel věří, že je pro ně zdravější, když při nízkosacharidovém stravování omezí i vše ostatní. To je ale velká chyba, protože jediné, co získají, je hlad. Neexistuje žádný vědecky podložený důvod, proč byste se měli bát právě tuků. Tedy za předpokladu, že se vyhnete škodlivým trans tukům a vyberete si raději ty zdravé – mononasycené mastné kyseliny a omega 3. Najdete je například v olivovém oleji, avokádovém oleji, v rybách a mořských plodech, v drůbežím mase nebo v ořeších a semínkách.

Jíte výživově chudá jídla

Nízkosacharidová strava je více než jen omezení příjmu sacharidů. Abyste hubli zdravě, musíte sacharidy nahradit nutričně bohatými potravinami. Sem určitě nepatří průmyslově zpracovaná jídla, jídla smažená nebo sladkosti. Ve zdravém nízkosacharidovém jídelníčku by za žádných okolností nemělo chybět libové maso, ryby, vejce, zelenina a zdravé tuky. Pokud byste výrazně omezili sacharidy a tuky zároveň, budete mít hlad. Když budete jíst pouze protein, může se to negativně odrazit na vašem zdraví.

Málo spíte

Spánek je pro celkové zdraví organismu velice důležitý. Jeho nedostatek může způsobit, že cítíte větší hlad, také jste unavení a ztrácíte motivaci cvičit a jíst zdravě. Vzdělávejte se v oblasti spánkové hygieny a osvojte si spánkovou rutinu, která vám bude vyhovovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: