Využijte deštivé dny a udělejte si dokonalou manikúru doma a bez zbytečného utrácení

Využijte deštivé dny a udělejte si dokonalou manikúru doma a bez zbytečného utrácení

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Blížící se léto volá po jasných a zářivých barvách, které se nejlépe vyjímají na dokonale upravených nehtech. Postihla vás doba Covidová natolik, že jste museli seškrtat svoje výdaje na zkrášlující procedury? S kvalitní výbavou si dokážete vyrobit dokonalou manikúru z pohodlí domova a s výsledkem jako od profesionála, zatímco za okny bude zuřit psí počasí.

Nic nedokáže výsledný dojem zkazit tolik jako špína za nehty či okousané a roztřepené nehty s oprýskaným lakem. Upravené nehty jsou základ, a i když jste v jednom pracovním kole, na úpravu rukou byste si měli najít čas alespoň jednou týdně. Pokud si nemůžete dovolit co dva týdny platit horentní sumu manikérkám, máme pro vás tip na domácí výbavu – s jejím použitím dosáhnete stejně precizního a dokonalého výsledku.

Manikúra nasucho je prohřešek

Vodní lázeň pro ruce nepřipravují manikérky pro nic za nic. Nikdy nehty nepilujte nasucho – máte tak větší šanci, že se ošklivě zatrhnou nebo roztřepí. „Připravte si misku s teplou vodou, přidejte do ní pár kapek pečujícího oleje a vedle si nachystejte měkký ručník.  Do hotové lázně ponořte ruce na pět až deset minut. Lázeň nehty hezky zjemní a změkčí nehtové lůžko, takže se vám s ním bude dobře pracovat,“ říká Alexander Krajňák, odborník z kosmetické společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích. Luxusní sada na nehty NevO obsahuje mimo jiné speciální směs olejů z mandlí, oliv a avokáda.

„Avokádový olej změkčuje a zvláčňuje ztvrdlou kůži kolem nehtů, uklidňuje svědivou pokožku a působí protizánětlivě. Má vysoký podíl vitamínů A, D, E, B a množství minerálů na vyživení lůžka. Mandlový olej bohatý zejména na vitamín E, minerály a nenasycené mastné kyseliny pomáhá při obnově a regeneraci pokožky. Olivový olej zase urychluje léčení ranek a oděrek,“ vysvětluje Alexander Krajňák.

Pilujte pilování

Na zkracování nehtů se nejvíce hodí pilník, po nůžkách sáhněte jen tehdy, chcete-li délku výrazně zkrátit. „Speciálním metalickým pilníkem, který je součástí sady, upravíte nehty do požadovaného tvaru, aniž byste je roztřepili. Snažte se také pilovat pouze jedním směrem, od strany ke středu nehtu. To zamezí vytváření nepříjemných vibrací celého nehtu, které mohou vést k mechanickému poškození,“ doplňuje Krajňák. Šetrně pracujte také s leštítkem. Leštítko je dobrý sluha, ale zlý pán. Skvěle vyzmizíkuje drobné nerovnosti na povrchu i skvrnky a napomůže k většímu lesku. Když to ale přeženete, výrazně ztenčíte svrchní vrstvu nehtu, který se pak snadno poškodí a zatrhne.

Luxusní sada na nehty NevO obsahuje také leštítko z přírodních materiálů. Černá strana s diamantovým prachem odstraňuje nerovnosti a zabarvení, stimulační zelená strana z bavlny obnovuje barvu, bílá strana z hedvábí vykouzlí úžasný lesk na celý týden až 14 dní. V sadě také najdete odstraňovač kůžičky a krém na ruce i tělo s vitaminem E.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: