Vymaňte se ze stereotypu a zažijte netradiční dovolenou v Dětenicích

Vymaňte se ze stereotypu a zažijte netradiční dovolenou v Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Slovo dovolená v lidech často evokuje moře, hotel, pojem all inclusive a slunce. Odpočívat se však dá i jinak a vůbec kvůli tomu není třeba podnikat cesty na jiné kontinenty. Buďte letos spontánní a vyhněte se zažitým stereotypům.

Možná za to může touha poznávat exotické kraje. Možná za to může potřeba kompenzovat si roky, kdy se za hranice nesmělo. Faktem však zůstává, že drtivá většina Čechů stále volí zahraničí jako cíl odpočinku. Český republika se přitom svou malebnou krajinou a dechberoucí atmosférou vyrovná kdejakému přímořskému letovisku. A kterou jinou zemi bychom měli projet křížem krážem, když ne tu naší?

Mezi nesporné výhody patří nejen menší finanční zátěž, nulová jazyková bariéra, ale i snadnější řešení při případných komplikacích. Neumíte si představit, že byste strávili celý týden či dva na jednom místě? To po vás ani nikdo nechce. Naopak si můžete zvolit několik míst, které stojí za to navštívit. Milovníci cyklistiky mohou pro svůj cíl zvolit Moravu, Šumavu nebo oblíbený Český ráj, kde je možnost nejen sportovního vyžití, ale na své si přijdou i milovníci historie. Hradů a zámků je tu jako máku. Co by kamenem dohodil, se navíc nachází Zámecký resort Dětenice, známý nejen svou středověkou krčmou, ale místním pivovarem, středověkým hotelem a zámkem. V resortu se dá pohodlně přenocovat a je ideálním místem nejen pro páry hledající neobyčejné zážitky, ale i pro rodiny s dětmi. Pro ty je tu připraveno spoustu možností vyžití a milovníci dobrého jídla díky místní kuchyni objeví místo, kam se budou chtít vracet. „S přítelem jsme na začátku srpna strávili tři dny v Dětenicích. Nejen, že se nachází kousek od několika krásných míst v Českém ráji, které jsme navštívili, ale vládne tu skvělá atmosféra, tudíž jsme původně zamýšlené odpoledne prodloužili rovnou na několik dnů.“, říká studentka Bára z Berouna.

Ti, kteří dávají přednost pohodlnosti a preferují dopravu autem, mohou zvolit plán flexibilnější a vydat se tam, kam je náhoda zavede. V tomto případě není třeba stanovit cíl ani záchytné body, ale dá se jednoduše vyjet z místa bydliště a poté už nechat rozhodnout strany mince či si říct, že na každé větší křižovatce se vydáte lépe či hůře zachovanou cestou. Jde sice o alternativu, kdy není jisté, kam večer složíte hlavu, ale na druhou stranu vám přinese spoustu nových zážitků. Tímto se stylem se dá dojet klidně i za hranice a prozkoumat naše sousedy. Pro všechny případy si tedy nezapomeňte veškeré doklady a nebojte se toho, pokud se párkrát ztratíte. Nikdy nevíte, jestli po cestě nenarazíte na něco nebo někoho nezapomenutelného.

Někdo by mohl namítat, že takto nenaplánovaná dovolená asi není úplně pro každého a díky neustálému popojíždění nejde tak úplně o dovolenou, ale to záleží jen na úhlu pohledu. Jistě je potřeba několik věcí promyslet, avšak na druhou stranu právě spontánní jednání a nečekané zážitky nás mohou vrátit do dětských let plných fantazie, oprostíme se od každodenních starostí a o to jde přece především.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: