Vyhněte se rizikům, které ohrožují bezpečnou koupi nemovitosti

Vyhněte se rizikům, které ohrožují bezpečnou koupi nemovitosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nákup reality, ať už na investici nebo pro vlastní bydlení, je složitý a zdlouhavý proces, při kterém na nezkušeného kupujícího číhá řada potenciálních nástrah. Štěstí přeje připraveným, proto se dobře informujte o tom, co vás čeká. Lepší příprava minimalizuje možná rizika celé transakce a zvyšuje šance na výhodný nákup. Chcete-li však mít úplnou jistotu, že se vám podaří správně investovat, obraťte se na profesionály.

Výhody – nízké riziko a likvidita

Koupě nemovitosti je z hlediska bezpečnosti a rizik jednou z nejvhodnějších investic pro lidi, kteří se v oblasti realit nepohybují profesionálně. „Nemovitost s časem získává na hodnotě, na rozdíl od peněz uložených na účtu, kde podléhají inflaci a na hodnotě ztrácejí. Kromě toho má byt či dům i reálnou užitnou hodnotu – zjednodušeně řečeno, zatímco se vám peníze uložené v nemovitosti časem zhodnocují, můžete ji souběžně využívat pro vlastní bydlení nebo ji pronajímat dalším osobám. Nemovitosti jsou v první řadě bydlení, po kterém je dlouhodobě velmi stabilní poptávka. Není také problém nemovitost zpeněžit, kdykoliv je potřeba, a získat tak hotovost,“ vysvětluje Josef Lebeda, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která se zaměřuje na vyhledání vhodných nemovitostí, odborné posouzení technického a právního stavu, nákup a financování či případnou rekonstrukci.

Jak se dostat k zajímavým nabídkám?

Otázkou zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Kromě toho, aby vám náhoda přála, je třeba mít slušné technické a právní znalosti a také zkušenosti s obchodním jednáním. Jinak se může stát, své peníze investujete nevýhodně.

Při koupi nemovitosti existují dvě hlavní rizika, která vás mohou stát drahocenný čas, nervy a v tom nejhorším případě i značnou část nastřádaných prostředků. „Jedním z hlavních rizik, pokud pro nákup nemovitosti poptáte realitní kancelář, je střet zájmů na straně makléře. Motivací makléře běžné realitní kanceláře je co nejrychleji dosáhnout provize z uzavřeného obchodu. Není tedy v jeho zájmu ukazovat negativní stránky obchodované nemovitosti a upozorňovat na případné technické či právní vady,“ upozorňuje Josef Lebeda z Bydlimesnadno.cz.

„Koupě nemovitostí je důležitý životní krok, který ale nemusí být zdlouhavý, náročný a složitý, když máte po ruce někoho, kdo má s touto problematikou zkušenosti. Naše služba vznikla jako přirozená protiváha k realitním kancelářím. Nejsme vázáni na konkrétní realitní kancelář s konkrétním portfoliem nemovitostí. Jsme nezávazně na straně kupujícího a tím klientům zajišťujeme jistotu bezproblémového procesu a kvalitní službu,“ doplňuje Lebeda.

Celou koupi byste měli zvládnout bez emocí a přistupovat k ní maximálně racionálně. Každou vyhlédnutou realitu je třeba nejen důkladně prověřit, ale také osobně navštívit. Nechejte si přitom vždy prostor pro otázky, čas na rozmyšlenou i prostor pro vyjednávání o slevě. Komplexní služba, která se postará o výhodný nákup nemovitosti od a do zet, šetří čas, energii i nemalé peníze. Získáte tak navíc jistotu, že za své peníze dostanete nemovitost odpovídající hodnoty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: