Vybírat povinné ručení podle ceny se často nevyplácí, ty nejlevnější zahrnují spoluúčast nebo závazek nebourat

Vybírat povinné ručení podle ceny se často nevyplácí, ty nejlevnější zahrnují spoluúčast nebo závazek nebourat

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Uzavření povinného ručení je jeden z prvních úkonů při pořízení nového vozu. Nelze ho však uspěchat, zejména pokud pojištění vybíráte online. Za nízkým pojistným se často skrývají nemyslitelné podmínky, které by nás v případě nehody mohly vyjít draho.

Srovnávací portály

V dnešní době se zdá být osobní návštěva kamenných poboček pojišťoven až zbytečná. Nejen povinné ručení lze totiž během několika málo minut sjednat online a výsledek je stejný. Pokud však volíme tuto možnost, je třeba vědět, které srovnávací portály jsou ověřené a zákazníky doporučované, a které nikoli. „Než u nás zákazníci sjednají jakékoli pojištění, otevře se jim nabídka dostupných pojišťoven včetně všech podmínek, výší limitů a pojistného. Nemůže se stát, že by něco nebylo řečeno, či by klienti museli číst mezi řádky, aby se nenachytali. Zakládáme si na tom, abychom vůči zákazníkům byli naprosto transparentní.“, říká jednatel srovnávacího portálů Top-Pojištění.cz Ing. Tomáš Voharčík. Vybírat povinné ručení dle výše pojistného přesto nedoporučujeme. Určitě neplatí, že nejdražší pojištění automaticky znamená nejvyšší kvalitu a nejlevnější zase kvalitu nejhorší. Podmínky pojišťoven je tedy třeba prostudovat a postupovat dle námi zvolených preferencí. „Samozřejmostí je zákaznická linka, kam mohou klienti volat v případě jakýchkoli nejasností a problémů.“, dodává Voharčík.

Společnost Top-Pojištění.cz vstoupila na pojistný trh v podobě internetového portálu v roce 2005. Od té doby tento leader na trhu cestovního pojištění ušel kus cesty. V současné době nabízí porovnání povinného ručení, cestovního pojištění, havarijního pojištění, pojištění domácnosti a rodinných domů „Každoročně zaznamenáváme zvýšený zájem o online pojištění, zejména, co se týče pojištění cestovního a povinného ručení. Uzavření smlouvy totiž obyčejně trvá 5 až 10 minut.“, vyjadřuje se Ing. Voharčík k trendu online pojištění.

Jak online sjednání povinného ručení funguje

Pro kalkulaci cen je třeba na webu Top-Pojištění.cz zadat základní údaje o vozidle a jeho majiteli. Poté se zákazníkům otevře několik možností od partnerských pojišťoven včetně popisu produktu a jeho ceny. Po zvolení konkrétní pojišťovny jsou klienti vyzváni k zadání registračních údajů, údajů potřebných pro uzavření smlouvy včetně možnosti volby různých připojištění. Následuje souhrn všech zadaných údajů a po odsouhlasení jsou tyto údaje zaslány pro další zpracování a vyhotovení písemné smlouvy. Dokumenty jsou odesílány po sjednání pojištění okamžitě do e-mailu klienta, a to včetně zelené karty. Do několika (3) dnů pojistník obdrží všechny písemné dokumenty včetně podkladů pro zaslání platby a potvrzení o pojištění. Pojištění vzniká uhrazení pojistné ve lhůtě stanovené pojistitelem, stejně tak je třeba uhradit pojistné na účet pojišťovny.

Výhody online povinného ručení

Pomineme-li nemalou úsporu času, je třeba zmínit i výrazné slevy, které pojistník online povinným ručením získá. „Kromě standardních slev za bonusy, které pojistník získá díky předešlým rokům bez nehod, klientům nabízíme slevy, a to až do výše 50 %. Sjednání pojištění je ale hlavně rychlé a přehledné. Srovnání pojišťoven je na jednom místě, zákazníci nemusí nikam chodit, čekat ve frontách a mají jistotu nejlepšího pojištění na českém trhu.“, říká Tomáš Voharčík.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: