Vybavte se na prázdniny. Hry, které vzdělávají, jsou ideální přípravou pro předškoláky

Vybavte se na prázdniny. Hry, které vzdělávají, jsou ideální přípravou pro předškoláky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Prázdniny klepou na dveře. Období, které mají děti nejraději. Odpočinout si od každodenního režimu, vyjet na výlet, na tábor, za nejbližšími příbuznými a užít si letní počasí. To je to, co od nadcházejících dvou měsíců naši nejmenší očekávají. Ne vždy však plány vyjdou podle představ. Počasí nepřeje, příbuzní nemohou a v práci je toho, i přes období klidu, stále nad hlavu. Pokud si nepřejete, aby vaše ratolest trávila před obrazovkami více času, než je nutné, vybavte se na léto vzdělávacími hrami. Ideální příprava pro předškolní děti. Budou rozvíjet své vědomosti a zároveň je to bude bavit.

 

Vzdělávejte se i mimo instituce

Mnoho lidí dnes stereotypně spojuje vzdělávání se sezením na knihou či náročným vysvětlováním. Tento model učení memorováním je zacílen pouze na část našich kognitivních funkcí. Důležité je však trénovat všechny, to znamená kromě paměti i pozornost, rychlost myšlení, jak jsme schopni informaci pochopit nebo například, jakým způsobem se vyjadřujeme. To vše poté ovlivňuje, jak posuzujeme a řešíme problémy, nebo jak jsme schopni plánovat a promýšlet jednotlivé věci do detailů. Děti v předškolním věku nasávají informace jako houby. Problém v jejich věku může být v koncentraci, proto je důležité, aby je nenásilná výuka bavila a neměly pak negativní vztah ke vzdělávání hned od začátku. Toho se nemusíte obávat u naučných her Alexander – Hra školou®, které má na svědomí společnost Pexi. Jejich kovové stavebnice a naučné hry byly oceněny prestižní cenou Hračka roku. Ví jak na to, a proto si mohou dovolit reagovat na aktuální trendy ve vývoji dětských vzdělávacích her.

 

Hra školou

Celá série Hra školou®, pro děti od 2 do 5 let, se skládá z pěti různých her. Ty se orientují zejména na postřeh a soustředění. Vlastnosti, které prvňáčci ve škole,  využijí ze všech nejvíc. Hry Najdi maminku, Pvod zvířátek a Barvičky jsou postavené na rozpoznávání objektů, barev a tvarů a soustředí se na trénink paměti a logické uvažování. Ptají se vás vaše děti neustále kolik je hodin? Není nic jednoduššího, než jim zábavnou formou ukázat, jak z ciferníku poznat, jaký je zrovna čas. Ve hře Správný čas se díky dílkům připomínajícím puzzle snadno naučí přiřadit správnou kartičku k odpovídajícímu času. Zabavit celou rodinu dokáže hra Příběhy, která procvičuje slovní zásobu, což se často hodí každému z nás. Zároveň si děti zkouší svou schopnost kombinovat, a jak rychlý mají postřeh. Máte již vše procvičeno? Nezoufejte. Na trh má brzy přijít novinka, která malým předškolákům vysvětlí, jak se nazývají a kam patří jednotlivé části lidského těla. Celou řadu vzdělávacích her můžete pořídit v prodejnách hraček nebo v internetovém obchodě Pexik.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: