Vánoční večírek je nejen zábava, ale také skvělá příležitost, jak poznat svůj tým

Vánoční večírek je nejen zábava, ale také skvělá příležitost, jak poznat svůj tým

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte vánoční večírek spojený s volnou zábavou, kde se zaměstnanci dobře najedí, popijí a neformálně pobaví? Zábava je samozřejmě nedílnou součástí podobných akcí, které fungují jako odměna za celoroční úsilí a pracovní nasazení. Pokud ale sestavíte dobrý program, může vám zprostředkovat netradiční pohled na jednotlivé zaměstnance i to, jak fungují v týmu. Vymyslete zábavný program, který prověří týmového ducha tak, že se v zápalu hry nebude nikdo nudit. Zábavní centrum TEPfaktor kousek od Prahy nabízí hodiny plné zábavy i adrenalinu po vzoru oblíbené pevnosti Boyard.

Jakákoli společná neformální aktivita má pro dobré fungování firmy velký význam, i když to nemusí být na první pohled patrné. Na podobných akcích se osobně setká celá firma – spolupracovníci, kteří se znají jen od vidění z kanceláře, ti, kteří spolu úzce spolupracují a společně absolvují obchodní schůzky, a dokonce i ti, kteří se dosud znali jen zprostředkovaně přes telefon či mail. Na vánočním večírku se setkávají podřízení s nadřízenými a komunikují spolu na stejné úrovni. Z perspektivy šéfa či personálního ředitele je to jedinečná příležitost, jak získat vhled do fungování týmu a poznat jednotlivce i z jiné stránky.

Jak vybrat správné místo, abyste vytěžili z večírku maximum?

Dobře zorganizovaný večírek s tematickými aktivitami může výrazně zlepšit vztahy na pracovišti a také zefektivnit pracovní výkon. Stojí to na jednoduchém předpokladu: každý ví, že odvede mnohem lepší práci, když se do zaměstnání těší. Zaměstnavatelům taková příležitost nabízí netradiční pohled na jednotlivé zaměstnance, ale především je to cenná zpětná vazba na fungování týmu. Snadno lze odhalit týmové hráče, individualisty i slabá místa v kolektivu.  Zaměstnanci pak své šéfy vnímají pozitivněji, ať už pro to, že pro ně něco udělali, nebo že si udělali čas poznat své podřízené z jiného úhlu pohledu.

„Při zážitkovém vánočním večírku se uplatňují různé interaktivní metody při hraní her, řešení modelových situací a zadaných úloh. Program v zábavním centru TEPfaktor je koncipovaný tak, aby pomohl každému člověku lépe si uvědomit svou roli v týmu, a zjistit, jakým způsobem efektivněji komunikovat a pracovat s ostatními kolegy. Tento základ se pak dá dobře aplikovat v běžném pracovním prostředí. Nadřízení zase dostanou hlubší vhled do toho, jak tým funguje a kde jsou případné rezervy pro zlepšení produktivity a efektivity,“ říká eventový manažer TEPfaktoru Jan Kolář.

Týmová hra TEPfaktoru se odehrává v zákoutích pirátské jeskyně, kde na týmy čeká dvacet pět úkolů. Všechny jsou nastavené tak, aby prověřily zručnost, sílu, logiku i trpělivost. Není to snadné, ale se správným týmem, který táhne za jeden provaz, se zvládne každá výzva. Za každý zdolaný úkol získáte jednu z dvaceti indicií, které vám pomohou otevřít čtyři bonusové místnosti. Na vítěze čeká truhlice s pirátským pokladem – vítězný tým si může vzít zlata, kolik jen unese.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: