Vánoční dárky posílejte poštou již v listopadu. V prosinci by už nemusely dorazit!

Vánoční dárky posílejte poštou již v listopadu. V prosinci by už nemusely dorazit!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Posílání vánočních dárků poštou je ideálním řešením pro ty, kteří se o svátcích nechtějí trmácet do všech koutů České republiky, a přesto chtějí své bližní podarovat a udělat jim na Vánoce radost. V tomto období má ale posílání dárků svá pravidla. Jaká to jsou?

Vyberte prověřenou přepravní službu

V Čechách můžeme vybírat z přibližně pěti hlavních přepravních služeb. Každá z nich má samozřejmě své výhody i nevýhody, a tak je nejlepší držet se svých osobních předchozích zkušeností. Napovědět vám může i fakt, zda daná společnost nabízí expresní přepravu a případně za kolik. Za tu se standardně připlácí do 100,- CZK. Pozor ale, ani tento příplatek negarantuje na sto procent, že bude balíček doručen včas. Vybírat však můžete i podle jiných kritérií, jako je cena obyčejné doporučené zásilky, reference ostatních zákazníků či podle toho, za kolik je nabízeno pojištění balíčku. To je lepší sjednat zejména v případě, pokud posíláte šperky apod.

Dárek kvalitně zabalte

Pevné a kvalitní zabalení dárku je naprosto stěžejní, chcete-li, aby balíček dorazil vcelku a neponičený. Pokud samotný dárek není již dán do pevné kartonové krabice, nějakou pořiďte. Kartonové krabice nejrůznějších tvarů a velikostí můžete zakoupit na e-shopu Paketo.cz. To obyčejně stačí na dárky, jako je oblečení, plyšové hračky apod. Z nabídky můžete kromě obyčejných kartonových krabic vybírat i krabice designové či si je nechat podle vašeho návrhu potisknout, a to již od jednoho kusu. Existují však i speciální poštovní obaly na míru dle přání zákazníka. Vybrat si tak můžete zásilkové obaly pro knihy, kartonové obálky nebo tubusy. Posíláte-li něco křehkého, je lepší pořídit i fixační výplň. Na Paketo.cz jsou v nabídce například pružné chipsy Flo-pak z polystyrenové pěny, dřevitá vlnu, fixační fólie Mini Pak´r, Kartofix či Sizzlepak, který je vyroben z třívrstvého papíru a je stoprocentně recyklovatelný. Výplň zajistí, že nebude dárek rozbitý ani při necitlivé manipulaci a dorazí k obdarovanému tak, jak bylo zamýšleno.

Pošlete veškeré balíčky včas

Přestože normálně trvá předání balíčku po na území České republiky maximálně tři pracovní dny, před Vánoci zažívají všechny kurýrní služby takový nápor, že se tato doba může protáhnout klidně i na dva týdny. To znamená, že nejvhodnější dobou, kdy balíček poslat, je konec listopadu, maximálně začátek prosince.

A přestože vás tolik proklamovaný předvánoční shon a ruch na pobočkách přepravních společností možná odrazuje od toho, abyste se do posílání dárků poštou pustili, určitě neváhejte. Jedná se o výbornou alternativu, jak alespoň trochu vykompenzovat nepřítomnost u vzdálenějších přátel a příbuzných. Navíc tak vyšetříte čas pro sebe, pojídání cukroví a sledování vánočních pohádek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: