Vánoční dárky, které potěší a nezruinují vám konto

Vánoční dárky, které potěší a nezruinují vám konto

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoce, oslavované jako svátky klidu, míru a rodinné pohody, se nezadržitelně blíží. Na pultech je vystavené vánoční zboží, obchodní centra jsou oděná do sváteční výzdoby a obchodníci se začínají předhánět s tipy na vánoční dárky. A naše peněženky opět po roce čeká velký nápor. Nedopusťte, aby se z Vánoc staly svátky bezhlavého utrácení za zbytečnosti, a obdarujte letos své blízké i děti smysluplnými dárky, které nestojí majlant.

 

Napsat seznam dárků, jaké bychom rádi pod stromečkem rozbalili, je snazší než lámat si hlavu s tím, čím udělat radost nejbližším. Trefit se do vkusu je u většiny lidí těžké a nic na tom nemění fakt, že se jedná o rodinné příslušníky. Málokdo má v dnešní uspěchané době, kdy se Vánoce ze svátků klidu a míru proměnily ve zběsilý hon na dárky, čas a trpělivost brouzdat od jednoho nákupního centra k druhému a pátrat. I když to zní otřepaně, materiální hodnoty jsou pomíjivé a většina nakoupených dárků beztak brzy upadne v zapomnění na dně skříně nebo v jiném úložném prostoru. Nenechte se letos zmást reklamními triky prodejců tvrdících, že vaše maminka ke štěstí potřebuje to a vaše děti zase ono, a darujte něco s přidanou hodnotou.

Naslouchejte svým blízkým

Není od věci před Vánoci svým blízkým naslouchat a zbystřit pokaždé, když budou mluvit o tom, co by si přáli nebo co v brzkém budoucnu plánují. Když budete pozorní, zjistíte, že vám sami prozradí, po čem touží. Ušetříte tak čas strávený bezcílným bloumáním po obchodních centrech a obdarovávanému uděláte upřímnou radost s věcí, kterou opravdu využije. Ušetříte i finance, protože si na dárky můžete díky seznamu udělat finanční limit. Pod náporem utrácení na poslední chvíli pak nezruinujete celý účet za zbytečnosti.

Nekupujte dětem každou věc, o kterou si děti napíšou Ježíškovi

Především když máte děti, je těžké udržet se a nesplnit každé z dětských přání, která naše ratolesti nechaly Ježíškovi za oknem. I dětští psychologové se shodují, že není nutné nakoupit hromady krásných hraček, her, knih a jiných dárků. Kvantita je na úkor kvality a radost z jednotlivých dárků se vytratí, bude-li jich pod stromkem nepřeberná hromada. Rozbalování se změní v rutinu a radost se rozplyne. Bohatě postačí, když dětem věnujete dva až tři hodnotné dárky. Vhodné jsou především ty, které mají vzdělávací rozměr a kromě zábavy mají také smysl a užitek.

Kreativní sady na modelování jsou ideální příležitostí, jak u dětí odmala rozvíjet tvořivost, soustředěnost, trpělivost, napomáhat rozvoji jemné motoriky a dále pracovat s fantazií a neustále tím posouvat její hranice. Proutek se nejlépe ohýbá, dokud je mladý. Rodiče by proto neměli promarnit příležitost vybavit dítě do života tak klíčovými vlastnostmi, jako je kreativita, zručnost, originalita a nekonvenční myšlení. Vyberte takovou, která bude mít praktické vlastnosti. „Modelovací hmota Mix-Up je samotvrdnoucí, takže k zafixování předmětu nepotřebujete pec ani troubu. Hmota po šesti hodinách ponechání na vzduchu sama ztvrdne. Balení obsahuje šestici základních barev, které lze různě mixovat pro dosažení mimořádného barevného odstínu,“ říká Jana Žučková, manažerka kreativních hraček pro děti e-shopu Kreativnihracky.com.

Není nad klasiku

Existují tradiční hračky, které snad nikdy nezestárnou a potěší každou generaci dětí. Takové, s nimiž si hráli už naši prarodiče. Patří mezi ně například puzzle, kostky a stavebnice všeho druhu, fungující veskrze na tomtéž principu. Dovolují dětem vytvářet podle vlastní fantazie různé tvary a stavby, následně je rozpojit a příště zase dojít k novému, unikátnímu výtvoru. Pokud patříte k těm, kteří dárky ještě nemají nakoupené, pamatujte, že malé dítě neocení drahé a náročné hračky. Fungují na něj barvy, tvarová i velikostní rozmanitost a hračky, jež stimulují fantazii.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: