Vánoční dárky pro děti, které oslavují kreativitu a bezbřehou fantazii

Vánoční dárky pro děti, které oslavují kreativitu a bezbřehou fantazii

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Děti kreativní hračky milují. Přestože si leckdy přejí něco úplně jiného, vždy když dostanou stavebnici nebo sadu na tvoření, rozzáří se jim oči a v jejich duších to zažehne tvůrčí zápal a objevitelské nadšení. Kreativní hračky jsou dárkem, který přežije i dlouho po Vánocích a neskončí na dně bedny s hračkami poté, co se vašim ratolestem okouká. Na rozdíl od jiných hraček totiž nabízejí neomezené hodiny tvořivé zábavy a jen tak dětské povaze nezevšední.

Zdá se, že děti v dnešní době nejvíce prahnou po nejnovější panence Barbie nebo pomůckách do školy s disneyovskými motivy. Alespoň podobné dárky se často vyskytují na seznamu vánočních přání adresovaných Ježíškovi. Stavebnice a sady na tvoření sice v první chvíli neudělají takový wow efekt, ale z dlouhodobého hlediska zájem o ně dětem vydrží déle, zatímco jiné trendy hračky zůstávají zapomenuty v úložném prostoru pod postelí.

Proto by stavebnice a výtvarné sady měly mít své pevné místo pod stromečkem, stejně jako třeba knížky nebo společenské hry. Výhodou kreativních hraček je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností děti zabaví samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu.

Svět tvořivých dětských ručiček

Skvělý prostor pro fantazii nabízejí rozličné tvarovací hmoty. Jsou užitečné jako nástroj pro rozvoj inteligence, kreativity, zručnosti i emocí. Děti při práci s nimi mohou vymýšlet rozmanité tvary, míchat barvy a používat pracovní pomůcky pro její další opracování. Hitem poslední doby mezi rodiči i dětmi jsou silikonové modelovací hmoty, které jsou k dostání v širokém barevném spektru. Dětské fantazii se meze nekladou, takže je z nich možné vytvořit bezpočet barevných výtvorů. Bonusem silikonové hmoty je, že může být díky její elasticitě použita opakovaně.

„Think Doh, první netvrdnoucí silikonová hmota na světě, překonalo limity klasických plastelín pro děti, které brzy zatvrdly nebo smísením barev vznikla neidentifikovatelná šedá hmota. Je omyvatelná, antibakteriální a vhodná i pro alergiky,“ představuje specifickou modelovací hmotu pro děti Jana Žučková, manažerka kreativních hraček pro děti LowLands. „Velkým bonusem je, že kromě spousty zábavy a legrace děti přirozenou formou rozvíjejí představivost, zručnost a zároveň i trpělivost. Kromě toho ji milují i maminky, neboť po kreativním řádění vašich dětí nikde nezůstanou mastné šmouhy, drobky či úlomky, jako tomu bývá u jiných tvarovacích hmot,“ doplňuje Žučková. Pokud si přejete jedinečný dětský výrobek zachovat, dá se upéct například v troubě a využít jako přívěsek, doplněk do dětské kuchyňky, ozdoba a podobně.

Bezpečný silikon

Z praktických i zdravotních důvodů se nejvíce hodí silikonové hmoty. Jde o materiál zcela neškodný pro lidské tělo, jak potvrzuje FDA, jedna z nejdůvěryhodnějších institucí na světě. Hlavní složkou silikonu je křemík, což je po kyslíku druhý nejběžnější prvek na Zemi. Pozor však na některé levné alternativy modelovacích hmot. Ty nemusejí být vyrobeny v souladu s právními normami a regulemi Evropské unie, a nemusejí tudíž být bezpečné pro děti. Zajímejte se o různé bezpečnostní certifikáty, které zaručují, že použitý materiál je pro lidské tělo neškodný a nemůže způsobit vašemu dítěti žádnou zdravotní újmu. Silikonová hmota Think Doh je vyrobena ze silikonu, který je certifikovaný a schválený důvěryhodnými institucemi FDA a SGS jako bezpečný a netoxický materiál. Neublíží tedy dětskému tělu ani v případě, že dojde k jeho náhodnému spolknutí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: