Jak uspořádat narozeninovou oslavu snů pro děti?

Jak uspořádat narozeninovou oslavu snů pro děti?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Čekají vás narozeniny vašeho potomka a chtěli byste mu uspořádat originální narozeninovou oslavu? Přečtěte si kroky, které nesmíte opomenout.

Počet pozvaných a datum

Ať už je vaše ratolest na prvním nebo na druhé stupni základní školy, je potřeba vědět, koho na narozeninovou oslavu vlastně pozvete. K tomu potřebujete mít pevně stanovené datum. Oslavu začněte plánovat s dostatečným předstihem, ať minimalizujete počet odmítnutých pozvánek. O seznamu hostů se s dítětem pobavte a nesnažte se ho překvapit tím, že mu o ničem neřeknete. Vztahy jsou v tomto věku nevyzpytatelné a snadno byste mohli provést nějaký přešlap. Počet všech účastníků vám zároveň pomůže naplánovat občerstvení a zábavu.

Lokalita

Kde oslava bude probíhat? To záleží hlavně na počasí. Během zimy a podzimu je vhodnější buď pronajmout místo k tomu určené (podívejte se na nejrůznější funparky ve vašem okolí) nebo oslavu uspořádat u vás doma. Pokud už je hezké počasí, zkuste vymyslet místo v přírodě, kam lze pohodlně dovézt vše potřebné. Může se jednat o nejrůznější parky, místa u vody apod.

Téma oslavy

Každé dítě má v předškolním a školním věku nějaký oblíbený seriál, knihu nebo postavu. Zkrátka něco, na čem si zrovna v tu chvíli ujíždí. Zamyslete se, zda by nestále za to, abyste oslavu uspořádali tematicky. Například ve stylu pirátů, Harryho Pottera nebo v jakémkoli jiném duchu. Toto rozhodnutí je důležité. Jednak o něm musíte včas informovat hosty a jednak pak do zvolené tematiky budete vybírat dekorace apod.

Občerstvení

Pořádáte oslavu pro děti, a tak zapomeňte na kaviár nebo uzeného lososa. Na stůl patří mini hot dogy, hamburgery, jednohubky, cookies a pro klid vaší duše i zelenina a ovoce. Nezapomeňte také na dort, který by měl být vrcholem dne. Pro přítomné dospělé zařiďte i nějaký alkohol, ať jim to pomůže přestát všechno to dětské veselí.

Zábava na oslavě

Pokud bude zábava na oslavě plynout samovolně a nebude potřeba vašich zásahů, je to jedině dobře. Vždy je ale dobré mít něco v záloze, čím můžete děti zabavit, když se budou nudit. Velmi užitečné jsou tvořivé koutky, kde stačí zvolit jednu nebo dvě věci, kterou by děti mohly vyrábět, a pořídit na ni dostatek věcí. Inspiraci najdete na e-shopu pro kreativce Idea Creative, kde poté můžete potřebné věci i koupit. Kromě tvořivého koutku vymyslete nejrůznější dovednostní nebo talentové soutěže. Velmi vděčné hry jsou například pantomima nebo twister.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: