Ušetřete při nákupu dárků i několik tisíc!

Ušetřete při nákupu dárků i několik tisíc!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jímá vás při pomyšlení na letošní Vánoce a výdaje za ně hrůza? Průzkumy ukazují, že průměrné vánoční náklady činí zhruba 8.000,- Kč z toho dvě třetiny padne na dárky, zbytek jde na vánoční dekoraci a jídlo. Letos pro vás však máme několik tipů, díky kterým za letošní svátky neutratíte tolik.

Nakupujte dárky průběžně

V listopadu a prosinci již obchodní centra praskají ve švech, a tak si mohou obchodníci dovolit trochu zariskovat a jejich zboží prodávat dráže než obvykle. Pokud však budete na vánoční dárky myslet dostatečně dopředu, podaří se vám vychytat nejrůznější slevy v průběhu roku. Na mysli máme černé pátky, sezónní výprodeje nebo dokonce povánoční slevy, kdy jdou ceny dramaticky dolů. To se vám tyto Vánoce sice již nepodaří, můžete však postupně začít nakupovat již v lednu na další rok.

Udělejte si seznam

Ač se to zdá být jako naprosto banální úkol, mít jasnou představu o tom, koho podarujete, je jedním ze základních kroků, jak letos neutratit více, než je potřeba. Vyvarujete se tak náhodnému kupování dárků, u kterých nemáte představu, pro koho budou, ale přesto je pořídíte. Co kdyby náhodou, že?

Vytvořte si přesný rozpočet

Mít jasnou představu o tom, kolik vlastně můžete za dárky utratit, vám pomůže si jednotlivé nákupy lépe rozvrhnout a neocitnout se ve finanční tísni. Sepište si tedy vaše pravidelné měsíční výdaje a k nim připočtěte, na kolik vás vánoční svátky vyjdou. Můžete si to dovolit? Možná bude třeba udělat pár škrtů a kdeco si odpustit.

Mějte k dispozici finanční rezervu

Abyste se na počátku ledna neocitli v situaci, kdy bude váš bankovní účet zet prázdnotou, je vhodné shromažďovat finanční prostředky cca od léta. V takovém případě vás to nebude moc bolet a přitom našetříte dostatek. Pokud to však z nějakého důvodu není možné a jste nuceni sáhnout na úspory s vidinou toho, že následující týdny budete jíst suché pečivo, poohlédněte se po jiném řešení. Nasnadě je možnost vzít si například flexibilní úvěr, u kterého máte možnost zvolit si tempo a výši splátek, stejně tak čerpat tolik prostředků, kolik potřebujete. O Ferratum Credit můžete zažádat online a maximální výše vypůjčené částky je až 35.000,- Kč.

Nakupujte online

Značnou část nákladů za dárky můžete také ušetřit, budete-li nakupovat online. E-shopy mnohdy nabízejí výhodné akce a slevy. Zkuste se také porozhlédnout na internetových srovnávačích cen, díky kterým můžete vytoužené zboží objevit až o půlku levněji. Zároveň však sledujte i recenze na dané e-shopy, abyste předešli případným potížím s reklamací či nedodáním zboží.

Nepodceňujte vlastní výrobu

Přestože to ve vás možná evokuje dětství, kdy vám ruční výrobu všichni zvesela tolerovali, podomácku vyrobené dárky nejsou vůbec na škodu. Zaměřte se například na domácí kosmetiku, jedlé dárky či tematické dekorace. Ukážete tak svým blízkým, že vám stojí za čas strávený výrobou dárku a alespoň při jeho výrobě uplatníte svou kreativitu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: