Jak urychlit návratnost investice do fotovoltaiky

Jak urychlit návratnost investice do fotovoltaiky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože pořizovací náklady na fotovoltaiku pohybující se od sta tisíc do půl milionu korun jsou vysoké, dá se na energii díky solárním panelům v průběhu významně ušetřit. Má to však své podmínky. Domácí fotovoltaika je stále nejlepším způsobem, jak se pojistit proti zdražování elektrické energie a návratnost investice může být i kratší než sedm let. Důležité je vybrat si dobrou instalační firmu a promyslet vhodné umístění.

Ceny energií strmě šplhající vzhůru obrátily české domácnosti na cestu k energetické soběstačnosti a energii získávané šetrněji z přírodních zdrojů. Pořízení domácího fotovoltaického systému může majitelům rodinných domů značně ušetřit na energie – to je hlavní důvod zvýšeného zájmu Čechů o pořízení a instalaci solárů. Hlavní benefit totiž spočívá v tom, že díky výrobě energie z vlastních zdrojů snižujete svoji závislost na dodávkách od energetických společností a jste odolnější vůči cenovým výkyvům na trhu. Tím pádem můžete mít i větší kontrolu na výdaji ve vaší domácnosti.

Nejvíc se vyplatí instalace fotovoltaiky majitelům rodinných domů – tam se pohybuje návratnost investice kolem sedmi a méně let. To však neznamená, že tam, kde je návratnost delší, se fotovoltaické panely nevyplatí pořizovat. Je nutné si uvědomit, že životnost fotovoltaických systémů se pohybuje kolem pětadvaceti až třiceti roky. Dodavatelé většinou garantují, že po tuto dobu neklesne výkon soustavy pod osmdesát procent původního výkonu. Nestabilní vývoj cen na energetickém trhu navíc návratnost investice ještě snižuje. Z dlouhodobého hlediska se tedy instalace fotovoltaiky jednoznačně vyplatí.

S projektem a následnou instalací vám pomůžou specializované firmy. Každý dům má jiná kritéria a parametry, které se musí vzít v potaz, proto firmy nabízí většinou konzultaci zdarma. Vyškolený technik přijde k vám domů a na základě vašich potřeb a technického stavu domu vám vypracuje optimální řešení. Dejte si však pozor na výběr kvalifikovaného dodavatele. Vysoká poptávka po domácích solárních elektrárnách zapříčinila zvýšený výskyt nedůvěryhodných firem na trhu, které se nezatěžují s dostatečným a odborným posouzením zakázky a provádějí nekvalitní instalace. Vybraného partnera si důkladně prověřte, projděte si reference, poptejte se známých a seznamte se s jeho historií podnikání. Jedním z ukazatelů dobré firmy je dodání kompletní kalkulace, tedy nejen vyčíslení nákladů za samotnou instalaci, ale také spočítaná ekonomika investice a její návratnost včetně úspor elektřiny.

Spolehlivý a prověřený dodavatel, jako je LAMA home, vám sestaví řešení, které bude přesně vyhovovat vašim očekáváním a potřebám. Po zjištění stavu nemovitosti a vašich potřeb sestaví řešení fotovoltaiky na klíč, včetně pomoci s přípravou a získáním dotace na fotovoltaickou elektrárnu. Je navíc součástí silné finanční skupiny LAMA ENERGY GROUP, která má své portfolio firem v rámci energetiky, finančnictví, telekomunikací nebo těžby surovin napříč několika kontinenty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: