Umckaloabo – bylinný lék s příběhem

Umckaloabo – bylinný lék s příběhem

vloženo do: ZDRAVÍ | 1
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Asi před sto lety se Angličan Charles Henry Stevens vydal na doporučení lékařů do Jižní Afriky. Očekával, že se mu v pokročilém stádiu těžké tuberkulózy díky místnímu klimatu uleví a zmenší se jeho zdravotní útrapy. Zpráva o nemocném Angličanovi se brzy dostala mezi domorodce a místní šaman nabídl Stevensovi pomoc. Tajemný nápoj, který mu šaman připravoval každý den z kořenů rostlin, užíval nemocný Stevens po dobu čtyř měsíců. K úžasu všech se zpátky domů vracel téměř zdráv.

Dnes víme, že za zázračným uzdravením byl nápoj se zulským názvem Umckaloabo, výtažek z kořene nádherně kvetoucí rostlinky, latinsky Pelargonium sidoides, u nás známá jako Jihoafrická pelargonie.

Překvapivý obrat Stevensova zdravotního stavu vyvolal následně v Evropě o výtažek z kořene byliny velký zájem a až do objevu antituberkulotik byl užíván k léčbě tuberkulózy.

Svojí renesance se dočkal v roce 1970, kdy se díky jeho antivirotickým a antibakteriálním účinkům prokázaly výborné výsledky v léčbě dalších infekčních onemocnění horních cest dýchacích.

Navíc aktivuje imunitní systém, uvolňuje a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest a v současné době dokonce probíhají klinické studie, které se zabývají antivirotickým účinkem v souvislosti s HIV virem a onemocněním AIDS.

Pelargonium sidoides se tedy zatím používá k léčbě těch nejběžnějších, ale také bohužel nejčastějších potíží spojených s onemocněním horních cest dýchacích. Tato virová onemocnění postihnou dospělého člověka zhruba třikrát do roka, u dětí je to bohužel dle statistik až dvancátkrát ročně.

V lékárně je k dostání pod názvem Kaloba a je řešením, jak předcházet zbytečným komplikacím, které vyžadují následné podávání antibiotik. Když tedy lékař nepředepíše antibiotika, může to být právě na léčbu lékem Kaloba.

Kaloba pomáhá již při prvních příznacích onemocnění dýchacích cest a mohou jej užívat děti od jednoho roku. Při včasném podání a správném užívání můžete být vy nebo vaše dítě v plné kondici nikoli za zprofanovaných sedm dní, ale již během čtyř dnů.

V každém případě se nemocnému výrazně dřív uleví a příznaky nemoci ustoupí do přijatelnějších mezí. Studie, které byly prováděny se stovkami pacientů léčených Kalobou, jasně prokázaly zkrácenou dobu pracovní neschopnosti.

Pelargonium sidoides si můžete koupit v lékárně pod názvem Kaloba buď v tekuté formě, vhodné pro nejmenší pacienty a nově také v tabletách s pohodlným dávkováním.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

1 příspěvek

  1. Matina Čiháková

    Dobrý den,

    měla bych zájem o koupi rostlinek Pelargonium sidoides. Nejraději bych v Plzni, kde bydlím. pokud jde pouze objednání od někud– napište mi prosím kde a objednám si jej.
    děkuji Čiháková

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: