Účes podle typu vlasů: Jaký zvolit?

Účes podle typu vlasů: Jaký zvolit?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Řešíte každodenní problém s vlasy? Chyba může být nejen v nevhodně zvolené kosmetice a péči, ale také v tom, že jste na svůj typ vlasů zvolili nesprávný střih. Poradíme vám, jak tuto neplechu napravit.

Řídnoucí vlasy

O řídnoucí vlasy je třeba pečovat pravidelně a za dohledu odborníka. Volte raději kratší sestřih a pokud trváte na vlasech delších, ideální je plná délka s vrchním jemným sestříháním. Vlasy tak získají objem a dají se zafixovat tak, aby nebylo vidět řídnoucí místo. Skvělý pomocníkem může být také ricinový olej, který před každým mytím jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Pár kapek též můžete přidat do svého šamponu. Co se kosmetiky týče, používejte šampony a kondicionéry pro větší objem vlasů, které vlasy posilují, zajišťují jejich měkkost a objem. Doporučit můžeme například šampon Nouvelle Volume Effect z řady Body Booster.

Velmi kudrnaté vlasy

U kudrnatých vlasů bývá největší problém to, že jsou vlasy suché, matné a mají porézní strukturu. Vhodné je tedy volit delší a plnější účesy. Ideální je také vlasy řádné sestříhat a prostříhat. Nebudou mít poté takový objem, zároveň bude jednodušší je upravovat. Kudrnaté vlasy také nikdy nefénujte, nechávejte je volně uschnout. Do suchých vlasů zároveň pravidelně aplikujte masku Nouvelle Protein, která dodává vlasům hebký a jemný pocit, má antistatický efekt, vyhlazuje vlasová vlákna a usnadňuje rozčesávání.

 Jemné vlasy

Jemný vlasům zpravidla chybí objem a rychleji zplihnou. Vhodnější jsou opět kratší sestřihy s délkou maximálně po ramena. Skvěle se vyjímá hustá ofina či patka, účes je pak opticky plnější a konečky se pomaleji třepí. Vyhněte se nejrůznějším asymetrickým střihům, které vlasy opticky rozdělí a v důsledku budou působit daleko jemněji. Jemné vlasy není třeba sestříhávat, naopak nechávejte stejnou délku po celé hlavě.

Vlnité vlasy

U přirozeně vlnitých vlasů nenastává žádný výrazný problém, a tak není problém zvolit víceméně jakýkoli střih vlasů. Vhodnější jsou ovšem delší účesy, ty kratší jsou totiž podstatně horší na údržbu. Velký důraz se ovšem klade na postup střihu, je velmi důležité dodržovat směr růstu a podle toho se řídit. Zamezíte tím nekontrolovatelnému vlnění. Na přirozeně vlnité není třeba vybírat nijakou zvláštní vlasovou kosmetiku, pravidelně je ovšem zastřihávejte, abyste předešli třepení konečků.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: