Turistická sezona je tu, nezapomeňte před cestou zařídit vše potřebné

Turistická sezona je tu, nezapomeňte před cestou zařídit vše potřebné

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Možná jste si letošní dovolenou již naplánovali, možná nad ní teprve přemýšlíte. Tak či onak, přečtěte si, co vše nesmíte opomenout a na co je dobré se připravit. Několik horkých tipů nám dali odborníci ze srovnávacích portálů.

Rady před cestou

Pokud máte v plánu cestu do zahraničí, a může se jednat o dovolenou či pouhou služební cestu, v prvé řadě nezapomínejte na cestovní pojištění. „Řada lidí si myslí, že po vstupu České republiky do EU už cestovní pojištění v rámci těchto zemí nepotřebují. Opak je však pravdou. Vstupem do Evropské unie jsme sice získali nárok na zdravotní péči na účet své zdravotní pojišťovny, avšak za podmínek platných pro místní občany, a to včetně spoluúčasti. V zařízeních, která nejsou financována z veřejných zdrojů, si nepojištěný klient bude muset uhradit veškerou péči sám. Nebo pokud klient ze zdravotních důvodů nemůže využít původní plánovaný způsob dopravy, hradí si náklady spojené s převozem do zdravotnického zařízení nebo do České republiky taktéž sám. Takovéto náklady klientova zdravotní pojišťovna nehradí.“, vysvětluje jednatel Top-Pojištění.cz Ing. Tomáš Voharčík.

Sjednání cestovního pojištění je naštěstí otázkou několika málo minut. „U nás na webu klienti v prvním kroku zadají základní údaje o cestě a počtu cestujících, vyberou rizika, která chtějí pojistit a stisknou tlačítko kalkulace. Během několika málo sekund získají přehledné srovnání cestovního pojištění a mohou si vybrat z 12 prověřených pojišťoven. V dalším kroku již stačí vybrat tu nejvhodnější variantu. Klientům garantujeme online nejlevnější cestovní pojištění. To mohou následně zakoupit a dokonce i rovnou zaplatit kartou online či bankovním převodem.“, vysvětluje Voharčík.

Pojištění však není to jediné, na co byste se měli připravit. Doporučujeme získat co nejvíce informací o podmínkách cestování do konkrétní země, tamních zvláštnostech, rizicích apod. Pokud plánujete delší cestu, nezapomeňte navštívit svého praktického lékaře a zajistěte si nezbytné léky. Důležité je taktéž zkontrolovat platnost cestovního pasu a při cestě do zemí s vízovou povinností je třeba včas vyřídit vízum na příslušném konzulátu.

„Také se často setkáváme s tím, že klienti zapomínají pořídit fotokopie svých osobních dokladů nebo si nezjistí, zda je jejich řidičský průkaz v cílové destinaci platný, a po příjezdu jsou překvapeni a samozřejmě se tak potýkají se spoustou nepříjemností. Pokud se navíc stane, že se z nějakého důvodu na dovolené ocitnou bez dokladů, mít při sobě jejich fotokopii je naprosto stěžejní.“, dodává Tomáš Voharčík.

Důležité však je, abyste při sobě vždy měli alespoň číslo tísňové linky asistenční služby vaší pojišťovny, která vám za každých okolností vyjde vstříc a výše zmíněné scénáře pomůže vyřešit. Stále přece platí, že prevence je nejlepším způsobem, jak předcházet problémů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: