Je tu říjen, nejstrašidelnější měsíc v roce. Vyrobte si působivé halloweenské dekorace

Je tu říjen, nejstrašidelnější měsíc v roce. Vyrobte si působivé halloweenské dekorace

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Poslední říjnovou noc nás čeká Halloween, svátek tajemných bytostí a světýlek, který přichází tradičně každý rok vpředvečer svátku Všech svatých. Děti i dospělí po celém světě si toto období nenechávají ujít a velmi pilně se na něj připravují podomácku vyráběnými dekoracemi, jako jsou svícínky, lampiony, lucerny z vydlabaných dýní či dekorace v podobě pavouků, netopýrů či černých koček. Nezůstávejte pozadu a užijte si strašidelnou atmosféru dlouhých podzimních večerů společně s vašimi dětmi u vyrábění jedinečných dekorací.

Kde se vůbec vzal Halloween?

Halloween se tradičně ve většině anglicky mluvících zemí slaví 31. října. Předobrazem Halloweenu tak, jak ho známe dnes, jsou oslavy křesťanského svátku Všech svatých v Irsku, který byl do Irska přenesen z Říma. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů, putují od domu k domu a s říkankou „Trick or Treat“ žadoní o sladkosti. Pokud dobroty strašidelným koledníkům odepřete, zpravidla provedou nějakou lumpárnu. Často to bývá pomalovaný automobil, dveře pomazané zubní pastou či toaletní papír zdobící větve stromů na zahradě. Tyto zvyky se pěstují hlavně v Americe a Británii, kde jsou oslavy tradičně spjaty s posezením u ohniště, domovy oděnými do tradiční oranžové a černé a večer samozřejmě zábavnými večírky s přáteli v těch nejpodivnějších ustrojeních.

Halloween po česku se neobejde bez vydlabávání dýní, vyřezávání strašidelných obličejů a výrobu kreativních kostýmů nejrůznějších živých mrtvých. Zapojte letos i vaše děti a vyrobte si společnými silami sezónní výzdobu domu či bytu, která vyděsí nejednoho kolemjdoucího. Třeba takové pavoučky z polystyrenu s tenkými chlupatými nožičkami a velkými kukadly hravě zvládnete levou zadní.

Vyrobte si sami: Pavouci a pavoučci z polystyrenu

Na výrobu pavoučků potřebujete polystyrenové kuličky, černou akrylovou barvu, pohyblivé nalepovací oči, chlupaté drátky, spirálku pro zavěšení a tavicí pistoli. Vše seženete za příznivou cenu na e-shopu s kutilskými a kreativními potřebami Koralky-dekorace.cz, který patří pod kreativní platformu pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative Lenky Pachmanové. Postup je pak jednoduchý.

„Nejprve natřete polystyrenové koule černou akrylovou barvou, budou fungovat jako tělíčko pavouka. Abyste se při vyrábění neumazali od barvy a kouli co nejlépe natřeli, můžete použít špejli. Nasaďte na ni kouli, natřete pohodlně ze všech stran a nechte zaschnout. Po zaschnutí přilepte pohyblivá očka. V úrovni pavoučích očí udělejte na každé straně koule čtyři dírky, do kterých zasunete chlupaté drátky. Ty poslouží jako pavoučí nožičky. Pro jistotu je můžete připevnit ještě trochou lepidla pomocí tavicí pistole. Nožičky na konci nezapomeňte ohnout a zakroutit tak, aby pavouček dobře stále na všech nohách,“ radí Lenka Pachmanová. Hotové pavoučky můžete ještě působivě zavěsit do prostoru, třeba do okna. Uděláte to jednoduše tak, že do horní části našroubujete speciální spirálku, která slouží k zavěšení polystyrenových produktů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: