S třicítkou v pleti ubývá kolagen, strážce mladistvého vzhledu. Jak ho doplnit?

S třicítkou v pleti ubývá kolagen, strážce mladistvého vzhledu. Jak ho doplnit?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dobře vypadající, šťavnatou a pevnou pleť nemůžeme mít napořád. Můžeme ale udělat všechno proto, abychom stárnutí zpomalili a udrželi si pevné kontury a mladistvý vzhled co nejdéle. Dobrým pomocníkem jsou účinné kosmetické složky, které stimulují tvorbu kolagenu přímo v našich buňkách. Nakrmte pleť živinami potřebnými pro její pevnost, pružnost a mládí!

Kolagen se dnes hojně využívá jako součást kosmetických produktů pro zpevnění a posílení pokožky i vlasů. Stárnutím totiž kůže degeneruje, ztrácí schopnost vázat ve svých strukturách vodu a vytvářet si kolagen přirozenou cestou. Už od pětadvacátého roku ztrácejí kolagenová vlákna elasticitu, začínají ochabovat a objevují se první známky stárnutí. Projeví se to nejprve zpravidla v oblasti kolem očí, kde je kůže nejtenčí a nejcitlivější. Proto je třeba dodat kůži kolagen zvenčí.

„Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která funguje jako základní stavební kámen pojivových tkání. Tvoří až 70 % kůže. Pokožka s ubývajícím kolagenem je sušší, křehčí a nedostatečně chráněná vůči okolním nepříznivým vlivům. S věkem kožní buňky rychle přicházejí o vodu a schopnost obnovy, mazlové žlázky produkují čím dál méně ochranného tukového filmu. Proto je potřeba dostat kolagen do druhé vrstvy kůže, kde jsou uložené mazové žlázy, pomocí speciálních kosmetických přípravků. Kožní buňky se vyplní tekutinou a na kůží se to projeví rychle – pokožka je hladká, vypnutí a pružná,“ vysvětluje Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea SPA, která spolupracuje s předními vědci na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích na tělo, pleť i vlasy. Unikátní vlastnosti minerálů, soli a bahna z Mrtvého moře kombinují s dalšími živinami pro dosažení maximálních účinků.

První mimické vrásky kolem očí

Stárnutí se nejrychleji projeví v partiích kolem očí, kde je kůže nejtenčí a nejcitlivější. Proto odborníci doporučují začít používat speciální produkty na oblast kolem očí už po dvacátém roce.

„Kvalita pokožky kolem očí primárně nesouvisí s typem pleti. Je přibližně o čtvrtinu tenčí než pokožka na zbytku obličeje. Má minimální množství mazových žláz, proto se na ní tvoří snadno vrásky a potřebuje speciální péči. Gelové oční sérum NevO Dead Sea SPA pro intenzivní výživu a regeneraci citlivé pokožky okolo očí obsahuje vodu z Mrtvého moře, vitamíny, olej z avokáda a přírodní proteiny. Vitamin C rozjasňuje, vitamín A stimuluje syntézu kolagenu pro zpevnění pokožky a vitamín E je antioxidant, který bojuje proti stárnutí buněk. Pravidelným používáním ráno a večer se výrazně zpomaluje vznik mimických vrásek,“ říká Alexander Krajňák z NevO Dead Sea SPA a doplňuje: „Sérum má navíc příjemně chladivý efekt, proto doporučujeme aplikovat ho ráno na oteklé a unavené oči. Chlad prokrvuje, aktivizuje a vypíná pokožku. Během spánku zase naše pleť nejefektivněji přijímá a využívá účinné látky a hydratační složky, proto se sérum používá také večer.“

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: