Trávíte na slunci často celé hodiny? Chraňte svou pokožku

Trávíte na slunci často celé hodiny? Chraňte svou pokožku

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léto je doba zaslíbená. Všichni kolem nás jsou rozesmátí, nastavují bledé tváře slunečním paprskům a čerpají vitamin D. Všeho moc ale škodí a i ti největší hazardéři z nás by měli dodržovat základy toho, jak pečovat o pokožku.

 

Používejte kvalitní opalovací krémy a oleje

V letních měsících, kdy teploty často stoupají nad třicet stupňů celsia, bychom na opalovací krémy měli myslet každý den, a to i v případě, že se nechystáme nikam k vodě. Když trávíte odpoledne procházkou po městě, stejně si odhalená místa a obličej namažte krémem s ochranným faktorem, přičemž na obličej vždy volte vyšší UV filtr.

Nevystavujte pokožku slunci ve špičce

Pokud jste se rozhodli trávit den na koupališti, mezi jedenáctou a patnáctou hodinou odpolední se  raději schovejte pod konejšivý stín nejbližší borovice. Slunce je v tuto dobu nejagresivnější a vězte, že stačí několik desítek minut na přímém slunci a následující týden budete zažívat bolesti při každém pohybu.

Myslete na pokrývku hlavy

Nikdo vás nenutí nosit nelichotivou hučku či kšiltovku po tátovi. Naštěstí jsou však v současné době k mání klobouky a pokrývky hlavy, které dokážou být i slušivé. Myslete na slova maminky, která vás vždy varovala před úpalem a nějakou pro vás přijatelnou alternativu si pořiďte.

Choďte na pravidelná vyšetření

Rakovina kůže opravdu není mýtus a je proto třeba dbát na prevenci. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky svým klientům navíc nabízí každoroční příspěvky na preventivní onkologická vyšetření, tudíž není důvod, proč toho nevyužít, když je to ještě ke všemu ku prospěchu. Alespoň budete vědět, zda jste v pořádku a jak se případnému onemocnění vyvarovat.

Dodržujte pravidelný pitný režim

Pravidelným pitným režimem ovšem nemáme na mysli tři kávy denně a dvojku bílého k obědu. Pokud vám nechutná obyčejná voda, vždy si ji můžete ochutit mátou či citrónem. Během obzvláště parných dnů byste měli vypít alespoň tři litry čisté vody. Pokožka tak nebude mít takový problém s hydratací a organismus se s horkým počasím lépe popasuje.

Foto: Flickr.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: