Trápíte se myšlenkami nad vánočním úklidem? Zkuste to letos systematicky a bez zbytečného stresu.

Trápíte se myšlenkami nad vánočním úklidem? Zkuste to letos systematicky a bez zbytečného stresu.

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Někomu může přijít každoroční úklid zcela zbytečný, jiný si zas nedokáže představit trávení předvánočního času jinak než s prachovkou v ruce. Ať už spadáte do kterékoli kategorie, vězte, že pečlivý úklid neprospěje pouze vašemu obydlí, ale také vám samotným. Stačí si pouze stanovit priority a pustit se s chutí do toho!

Třídění je základ

Kromě zdravějších životních podmínek vám generální úklid umožní zbavit se všeho nepotřebného, například dlouhodobě nepoužívaných upomínkových předmětů, pohledů, sošek a jim podobných „lapačů prachu“. Vhodné je začít úklidem obsahu komod, šuplíků a skříní a postupně se zbavovat všeho, co jste již více než rok aktivně nepoužili. Pokud se s některými předměty i přes veškerou snahu nemůžete rozloučit, uskladněte je v krabicích na půdě nebo ve vhodně udržovaných sklepních prostorách. Také šatní skříně si zaslouží vaši pozornost. Vyhraňte si proto čas na roztřízení oblečení, které vám nesedí nebo ho dlouhodobě nenosíte a letní věci uskladněte do vakuových sáčků. Díky nim vykouzlíte ve skříních více prostoru a oblečení zůstane po dobu uskladnění čisté a bez nánosu prachu.

Zvolte správný systém

Aby byl úklid rychlý a přesto efektivní, je důležité dodržovat jednoduchý postup shora dolů. Pokud se tedy pustíte do utírání prachu a odstraňování nečistot z nábytku, postupujte od vrchních částí skříní a horních poliček směrem k podlaze. Vyhnete se tak zbytečnému znečištění již uklizených prostor. Okna umývejte jako poslední, aby také nedocházelo k jejich opětovanému zašpinění rozvířeným prachem nebo jinými nečistotami, a při mytí podlah postupujte od vzdálenější strany místnosti směrem ke dveřím. Podlaha tak bude mít možnost řádně vyschnout, aniž byste na ní zanechali vlastní stopy.

Když jen úklid nestačí

Odkládáte-li dlouhodobě rekonstrukci z důvodu nutného třízení věcí a následného generálního úklidu, pak je předvánoční období tím pravým časem rekonstrukci konečně zrealizovat. Díky mnohdy volnějšímu pracovnímu režimu budete mít na celý proces více času a spojíte tak nevyhnutelné s užitečným v jednom kroku. Pokud však na renovaci trváte, ale předvánoční shon vás již nyní stresuje více, než je zdrávo, obraťte se s žádostí o pomoc na odborníka. Například společnost PK interiér nabízí kromě zhotovení nábytku na míru také vypracování návrhu interiéru a jeho následnou realizaci včetně výmalby, montáže nábytku nebo výběru vhodných dekorací. „Aby byly renovované prostory co nejvíce v souladu s osobním stylem zákazníka, klademe důraz na individuální přístup a soustředíme se na jeho přání a preference. Je pro nás důležité vytvořit klientovi takové řešení rekonstruovaného prostoru, které je atraktivní a zároveň praktické,“ uvádí Pavel Kružík, majitel společnosti PK interiér. Ať už se tedy rozhodnete pro celkovou rekonstrukci některé z místností nebo třeba pouze pro výměnu starého nábytku za nový, můžete tak konečně učinit dle vlastních představ s minimálním úsilím.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: