Trápí vaše děti bolavá záda? Základem je kvalitní aktovka

Trápí vaše děti bolavá záda? Základem je kvalitní aktovka

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Váháte, zda do školní výbavy investovat patřičné peníze? Neváhejte. Nekvalitní pomůcky mohou mít vliv i na zdraví dítěte.

Otázku, kterou si rodiče školáků často pokládají, je, zda je opravdu třeba nakupovat vždy kvalitní školní výbavu. Od přezůvek přes pytlík na svačinu až po batoh se však většinou opravdu vyplatí, když vsadíte na zavedené značky, které hrají na žákovském poli prim. Nekvalitní pomůcky často nevydrží ani jeden školní rok, jsou nevzhledné, a pokud hovoříme o bačkůrkách či aktovkách, jejich levnější varianty nejsou zdraví prospěšnou volbou, ani co by za nehet vešlo.

Konkrétně batohy či aktovky jsou nejdůležitější, a to proto, že mají vliv na správné držení těla.  Zátěž, kterou by měl malý školák nosit, se pohybuje okolo deseti procent vlastní váhy. Sami jste se však možná přesvědčili, že se svačinou, přezuvkami a dalšími věcmi se váha snadno vyhoupne až na pět kilogramů. Vždy je lepší, pokud má dítě ve škole k dispozici skříňku, kde si nejtěžší věci může nechávat.

Důležité je také umět v batohu věci vyskládat tak, aby byl správně vyvážený. Nejtěžší věci dávejte na prostředek, tedy nejblíže zádům. Ujistěte se, že má dítě pevně nastavené popruhy tak, aby batoh nebyl ani moc nízko, ani moc vysoko. Své však udělá hlavně to, jak byl batoh ušit. Český výrobce batohů Leasyn se kromě nadčasového designu a aktivních a pasivních bezpečnostních prvků pyšní také unikátním tvarem batohu pro zdravá záda. Ta jsou podpírána a díky svému tvaru je dítě nuceno chodit vzpřímeně a nehrbit se.

Naučit se správné držení těla je pro budoucí vývoj dítěte stěžejní. Dbejte tedy na to, abyste ho to učili hned, jak to bude možné. Předejdete tak případným problémům, které by ho mohly dohnat v dospělém věku.

Foto: Flickr.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: