Tisková zpráva: DNS kupuje divizi Microsoft od společnosti Servodata

Tisková zpráva: DNS kupuje divizi Microsoft od společnosti Servodata

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Společnost DNS a.s., přední český distributor s přidanou hodnotou, oznamuje odkup softwarové divize Microsoft od společnosti Servodata a.s., čímž pro své klienty rozšiřuje nabídku při podpoře a prodeji softwarových licencí. DNS převzala celý obchodní tým, který se prodejem řešení založených na produktech společnosti Microsoft doposud pod hlavičkou Servodat zabýval.

Dne 8. 9. 2016 podepsaly obě společnosti smlouvu o prodeji a koupi části závodu, který se specializuje na prodej produktů společnosti Microsoft se statusem LSP (Licensing Solution Partner). „Zakoupení Microsoft divize je pro nás dalším důležitým krokem, který plně zapadá do strategie doplňování naší nabídky na poli prodeje a podpory SW řešení. Protože pod nás přechází i kompletní obchodní tým, bude plně zajištěna zákaznická kontinuita, neboť budeme pokračovat v poskytování veškeré podpory spojené s dodávkami těchto technologií a pro stávající partnery i zákazníky zůstanou stejné kontaktní osoby, na které byli zvyklí.“ říká Petr Kuliš, výkonný ředitel společnosti DNS.

„Jsem přesvědčený, že jsme v našem regionu vybrali pro tuto transakci tu nejlepší společnost, se kterou zároveň dlouhodobě spolupracujeme, jsme si lidsky i kulturně velmi blízcí, a která je plně připravená převzít jak naše zákazníky, tak i náš tým a tuto hodnotu úspěšně rozvíjet. Celému týmu bych rád poděkoval za skvělou práci, a poděkování patří i našim partnerům, se kterými jsme Microsoft technologie v roli LSP dodávali, a stejně tak koncovým zákazníkům,“ uvedl dnes generální ředitel společnosti Servodata a.s. Jiří Vytlačil.

Společnost Servodata je od poloviny dubna 2016 majoritně vlastněna poradenskou firmou BDO Advisory. Prodej divize Microsoft je jedním z restrukturalizačních kroků, které jsou pod gescí nového vlastníka v rámci celé skupiny Servodata realizovány. Cílem těchto kroků je zejména dominantní orientace společnosti Servodata na poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou a s přímou vazbou na poradenské aktivity BDO Advisory. Nejedná se pouze o samotné IT služby, ale také o zajišťování školících a vzdělávacích aktivit a dalších souvisejících služeb. Partner společnosti BDO Advisory Petr Kymlička k tomu podotýká: „Prodej divize Microsoft neznamená, že se nebudeme produktům Microsoft dále věnovat. Naopak, v úzké spolupráci se společností DNS se můžeme více orientovat na poskytování profesionálních služeb v dané oblasti, zatímco DNS zajistí samotnou distribuci.“

K samozřejmé součásti podpory DNS zákazníků patří i služby, které jsou pro úspěšnou dodávku SW řešení nezbytné. Řadí se mezi ně příprava obchodních nabídek a návrhů technických řešení, marketingové aktivity, podpora v oblasti financování a v neposlední řadě také vzdělávání a školení. Do těchto oblastí je DNS připravena dále investovat, což zákazníkům zaručuje jistotu a budoucnost v rámci vzájemné spolupráce.

Transakce změny vlastnictví bude ukončena po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání všech dalších náležitostí s transakcí souvisejících.

 

Pro více informací kontaktujte:

 

DNS:

Kateřina Váchová

Marketing Teamleader

Email: kvachova@dns.cz

Tel.: +420 724 222 152

 

 

O společnosti DNS 

DNS je předním distributorem informační techniky a IT projektů s přidanou hodnotou, který působí na českém trhu již 19 let. Společnost je součástí skupiny eD System Group. S ročním obratem, který v loňském fiskálním roce dosáhl přes 2 miliardy Kč, je DNS a.s. nejdůležitějším distributorem IT s přidanou hodnotou na českém trhu s nejširším portfoliem dodávaných technologií. Jednotlivé divize společnosti DNS se zaměřují na prodej produktů a služeb renomovaných IT firem, jako je IBM, Hewlett-Packard, DELL, Lenovo, Hitachi Data Systems, Huawei, Microsoft, Check Point, Fortinet a další. Společnost DNS a.s. obsadila první místo v soutěži “Český IT distributor 2015“ pořádané časopisem Reseller Magazine. Na stejné pozici se DNS a.s. umístila v anketě „ChannelWorld Awards 2015” vyhlášované magazínem ChannelWorld. Více informací najdete na www.dns.cz.

 

O společnosti Servodata Group

Servodata Group patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější poskytovatele služeb, řešení a technologií v České republice a na Slovensku. Kvalitu a přínos svých projektů dokazuje řada významných ocenění jako je IT projekt roku 2014, 2015 a Českých 100 nejlepších v oblastní informačních technologií.

Firmám i organizacím státní a veřejné správy vytváříme podniková i technická řešení, nezbytná pro jejich efektivní fungování a růst. Využíváme přitom naše zkušenosti se softwarovými a hardwarovými produkty předních světových dodavatelů, které kombinujeme s našimi vlastními řešeními. Naši kompetenci využíváme rovněž při poskytování vysoce odborných školení, zakončených certifikacemi.

Do skupiny Servodata Group patří mimo Servodata a.s. a Servodata Bratislava s.r.o. také společnosti DoxoLogic, s.r.o., DataScript s.r.o., S-COMP Centre CZ s.r.o. a Enlogit s.r.o.

Skupina drží certifikace Systému řízení jakosti ISO 9001:2000, Systému řízení bezpečnosti informací ISO 27001:2005, Systému řízení jakosti projektů ISO 10006 a Systému managementu IT služeb ISO/IEC 20000-1. Microsoft kompetence, které zůstávají po transakci ve společnosti Servodata a.s. jsou: Gold Cloud Productivity, Gold Datacenter, Gold Messaging, Silver Application Development, Silver Cloud Platform, Silver Devices and Deployment, Silver Identity and Access, Silver Learning a Silver Small and Midmarket Cloud Solutions.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: