Tipy pro nezapomenutelné Vánoce

Tipy pro nezapomenutelné Vánoce

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční svátky jsou jedním z nejrozporuplnějších období v roce. Na jednu stranu je milujeme a těšíme se na ně. Na stranu druhou je až úzkostlivě očekáváme, stresujeme se a když uplynou, oddychneme si. Toto období jsme si však dost možná zkazili sami. Udělejte si tento rok takové Vánoce, o kterých jste vždy snili.

Nákupní horečka

Hlavní zásadou, jak si Vánoce opravdu užít, je nepropadnout nákupní horečce. Proto doporučujeme nákupy nenechávat na poslední chvíli, ale efektivně si je rozvrhnout. Jako první je vhodné vyřešit dárky, a to z toho důvodu, že se jedná o nejnáročnější část nákupní mánie. Vymýšlet, co komu dát a následně to financovat, prostě není nejjednodušší. Poté přichází na řadu nákup všech možných ingrediencí, které budete potřebovat pro vánoční pečení, a jako poslední vyrazte na lov ozdob, dekorací apod. Tímto způsobem nakoupíte vždy jen část a nestihnete si vánoční období znechutit. Pokud možno, zkuste také co nejvíce nákupů vyřešit z klidu domova a nechte své ostré lokty pro tento rok odpočívat.

Dárky, dárky a zase dárky

Během několika posledních let se Vánoce bohužel staly svátkem businessu a předhánění těch, kteří je měří pomocí množství balíčků pod stromečkem. V tom však pravá podstata Vánoc tak úplně není. Přesto každoročně vidíme tisíce rodin, které se kvůli nákupu dárků zadlužují a jeden den v roce je přijde na tolik jako dovolená pro celou rodinu. Zkuste proto tento rok pojmout trochu netradičně a dárky si v rámci rodiny vyrobte. Populární je také hra na tajného Santu, v tomto případě spíše tajného Ježíška, kdy si každý člověk vylosuje jedno jméno a tuto osobu obdaruje. Tak každý dostane něco a nikdo nezůstane opomenut.

Máte-li děti, je však k této situaci třeba přistupovat opatrně. Právě děti jsou totiž pod tlakem ostatních spolužáků a nemají vždy dost rozumu na to, aby pochopil podstatu vánočních dárků. Vybírejte jim tedy takové dárky, které mají zároveň naučný charakter, a vyvarujte se předražené elektroniky a dalších zbytečností, které budou nevyužité ležet v koutě. Ideálními dárky jsou například knihy, stavebnice či různé tvarovací hmoty podporující dětskou fantazii, zručnost a tvořivost. Při nákupu si dávejte pozor na různé napodobeniny a nekvalitní hmoty, které nedosahují originálu ani po kotníky. Mezi rodiči a dětmi je oblíbená například netvrdnoucí silikonová hmota Think-Doh, kterou je možné různě tvarovat a dokonce i péct v troubě. Dražší dárky jako počítač či mobilní telefon nechávejte až na období, kdy je budou děti opravdu potřebovat.

Vánoční obžerství

Tradiční horečné vyvařování a pečení každoročně způsobuje jen jediné, a to je opět stres. Upečte si tedy jen to, co sníte, anebo si letos cukroví jednoduše zaplaťte. Online naleznete spoustu nabídek na pečení vánočního cukroví nebo oslovte jednu ze svých nadšených kamarádek či kamarádů. Dáte tak někomu příležitost si vydělat a sami si odpočinete. Pokud se totiž v půlce prosince přistihnete, že vězíte až po lokty v těstu na linecké cukroví a panikaříte, že nebudete mít dostatek druhů, něco je asi špatně.

Hlavně žádnou paniku!

Již několik týdnů před Vánoci však pamatujte na to, že není třeba propadat panice. Jsou to jen Vánoce, svátky klidu a míru, kdy se má odpočívat, polehávat a sledovat pohádky v televizi. Zkuste se tedy letos zhluboka nadechnout, tu a tam něco pokoupit a neřešit takové detaily, jako že vám nebude obývací pokoj ladit do zlata a červena či že nebudete mít největšího kapra v okrese. Ušetříte si tak spoustu nervů a možná po dlouhé době uvidíte Vánoce opět dětskýma očima.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: