Tipy, kam vzít děti na výlet i za sychravého počasí

Tipy, kam vzít děti na výlet i za sychravého počasí

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Počasí si co nevidět začne dělat, co se mu zlíbí. Existují však místa, kam ani déšť a mlha nedosáhnou. Kam vyrazit s celou rodinou i za nepřízně matičky přírody?

 

Vodní svět

Aquaparků a vodních světů je v České republice nespočet, stačí si jen vybrat. Většina z nich je navíc koncipována tak, že se v nich dá pohodlně a bez známky nudy strávit opravdu celý den. Děti se zde vyřádí, rodiče se zrelaxují a při troše štěstí se dá doufat, že nezbedné ratolesti přes den vyčerpají veškerou energii, a dospělí tak budou mít večer pro sebe. Většina aquaparků navíc nabízí zvýhodněné rodinné vstupné, tudíž jejich návštěva nezruinuje peněženku.

Vzdělávací centra

Ty najdeme například v Plzni nebo v Liberci. Základními požadavky na exponáty jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost, takže si na své přijde celá rodina, od nejmladšího až po nejstaršího člena rodiny.

Dětenický středověk

Kousek od Mladé Boleslavi se nachází obec Dětenice. Té vévodí Zámecky dětenický resort, ve kterém rodiny najdou od všeho trochu. „Tatínkové mohou navštívit místní pivovar, maminky si zase mohou dopřát prohlídku zámku a pro děti je tu připraven bohatý doprovodný program v podobě Dětenického pekla, pohádkové prohlídky zámeckých komnat nebo rytířského turnaje.“, říká marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková. Přenocovat se dá pohodlně v místním Středověkém hotelu, kde o autentičnost není nouze. Nově jsou také na programu strašidelné soboty s ježibabou Žizeldou nebo čtvrteční oživlé mrtvoly, upířy a drákula ve Středověké krčmě, která je díky svému špičkovému menu vyhledávána širokou veřejností.

Muzea

Přestože spoustu rodičů zastává názor, že muzeum dítě spolehlivě nezabaví, opak je pravdou. Jde jen o to, najít to pravé muzeum. Doporučujeme Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, Muzeum lega v Táboře, Národní technické muzeum v Praze či Muzeum hraček v Brně. Návštěva muzea však nezaplní tolik času, je tedy možná lepší zkombinovat ji s výletem po okolí nebo dalšími zajímavostmi v daném městě.

Dobrodružné hry

Ty v posledních letech zažívají opravdový boom. Často se konají ve sklepeních nebo na hradech a zámcích a důležitou roli hraje to, jak celý team dokáže vyřešit zadané úkoly a dostat se do cíle. Je tedy třeba spolupracovat a využít jak logiku dospělých tak představivost dětí. Účastníci zde zažijí dobrodružství, tajemno, zdolávání překážek a luštění šifer.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: