Tipy, jak uspořádat originální a stylovou zahradní slavnost

Tipy, jak uspořádat originální a stylovou zahradní slavnost

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léto je v plném proudu a s ním se naplno rozhořela i sezóna zahradních party, které jsou neodmyslitelně spjaté s dobrým jídlem, pitím, zábavou a milou společností. A protože dobrých nápadů není nikdy dost, přinášíme vám inspiraci, jak uspořádat nezapomenutelný večírek, o němž si budou hosté ještě dlouho vyprávět.

Obligátní posezení venku, kde vrchol programu bude představovat grilování masa a popíjení vychlazených drinků, jistě nikoho neurazí, ale pravděpodobně ani nenadchne. Pokud máte větší ambice a chcete, abyste se vaše akce odlišila od těch ostatních, aktivujte mozkové závity a buďte trochu kreativní. Ať už se rozhodnete touto formou slavit narozeniny, důležitý životní mezník či se jen chcete sejít s přáteli a společně si užívat letní pohodu, zkuste pořádanou sešlost ozvláštnit tím, že obyčejné grilování uděláte výjimečným. Tady je pár tipů, jak na to.

Tematická party

Vymyslete téma, které je vám blízké, a podle toho plánujte dál. Neskončete u toho, že téma dopředu ohlásíte, aby hosté přišli jaksepatří vystrojení, a tím je vaše invence vyčerpána. Jako hostitel si dejte práci s tematickými dekoracemi, prostíráním i samotným občerstvením. Westernová, havajská, elegantní ve stylu čajového dýchánku o páté, retro nebo filmová… ať už bude vaše party jakákoliv, uzpůsobte tomu i výzdobu a chystané menu. Pokud se například rozhodnete pro večírek jako na Divokém západě, podávejte pořádný flák masa, klobásy, brambory, kukuřici a hodně zeleniny. Pro osvěžení připravte domácí limonádu a také něco ostřejšího na později. Příchozí vybavte kovbojským kloboukem a prostírání zvolte kostkované. Vhodné jsou také typické rekvizity: zapátrejte v bedně s hračkami z dětských let. Schválně – kdo by si netroufl uposlechnout hostitele, co nosí kolt za pasem?

Malá pozornost vždy potěší

Pozvaní jistě ocení, když si pro ně připravíte menší upomínku. Nemusí se jednat o nic drahého, stačí něco symbolického. Stoprocentně zabodujete, pokud vyberete milou drobnost v duchu vyhlášeného tématu, nebo alespoň hostům zabalíte nějakou z připravených dobrot s sebou jako výslužku. Náhodě neponechte ani balení, které se dá krásně sladit s večírkovým stylem. Nemusíte být odkázáni na fádní tašky či krabičky z kamenných obchodů, nechte si pro tento účel vytvořit vlastní! Tuto možnost nabízí tuzemský dovozce a výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Dárkové obaly a krabice jsou z kvalitních materiálů a dají se využít k mnoha příležitostem. Můžete využít již zmiňovanou možnost natištění vlastního designu v kvalitě fotografie.

Návrat do dětských let

Léto je synonymem dobré nálady a radosti. Těžko byste hledali vhodnější roční dobu na to, abyste se uvolnili, nechali se unést a oddávali se příjemným rozpustilostem. A když vytvoříte takovou bezprostřední atmosféru na vaší party, máte vyhráno a můžete si být jisti, že všichni sezvaní budou na tuto událost rádi vzpomínat. K tomu vám může dopomoci pár rekvizit. Ať už se bude jednat o trampolínu, skluzavku anebo třeba houpací síť, buďte si jisti, že i ti největší bručouni pookřejí a po prvotních rozpacích se do uvolněné zábavy rádi zapojí.

Letní biják

Jestli se mezi vašimi přáteli nachází vášniví filmoví diváci, určitě nic nezkazíte tím, že část večera zasvětíte promítání. K tomu účelu si můžete vypůjčit nebo pronajmout za pár peněz promítací projektor, který zajistí zážitek jako z letního kina. Jen si dejte pozor, abyste pozvali lidi se stejným filmovým vkusem. Nepouštějte se do vyhraněných žánrů, raději zvolte něco univerzálního. Zábavná komedie určitě neurazí nikoho ze zúčastněných.

Foto: Flickr.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: