Terapie solí: zázrak z Mrtvého moře

Terapie solí: zázrak z Mrtvého moře

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mrtvé moře se může chlubit mnoha prvenstvími. Není totiž jen nejníže položenou vodní plochou na světě, ale zároveň obsahuje nejvíce minerálů a má nejvyšší stupeň salinity. Až 330 gramů soli můžete nalézt pouze v jednom litru vody, což je přibližně desetkrát více než v běžném moři. Blahodárné účinky mořské soli na lidský organismus jsou známy od starověku, v kombinaci s mnoha účinnými minerály se zrodil zázrak zejména pro citlivou pleť.

V souvislosti s používáním soli v kosmetických přípravcích, vyvstane často na mysl zásadní otázka. Nebude pleť vysušená? Dobrou zprávou je, že sůl pleť nevysušuje, naopak. Sůl má schopnost v pokožce vázat vodu. Peelingový efekt přispívá k adekvátní obměně kožních buněk, zjemnění pleti, která je poté hebká a hydratovaná. Mrtvé moře obsahuje více než 30 minerálů a stopových prvků. Některé se cení pro uvolňující účinky, jiné vyživují pleť, aktivují cirkulaci krve a detoxikují. Minerály celkově zlepšují pleťový hydratační faktor (pH) a udržují optimální množství vlhkosti, posilují buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí.

Udržet pleť v dobré kondici není v dnešní uspěchané době a v městském ovzduší plném smogu nic jednoduchého. Základem je správné čištění pleti. „Kosmetika z Mrtvého moře má vysoce detoxikační účinky, kůži dezinfikuje a čistí. Náš minerální pleťový peeling stačí používat jednou týdně, drobné krystalky soli a drcená jádra z meruňky šetrně odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky. Pleť se ihned rozjasní a na dotek je mnohem hladší.“ říká Kateřina Ludvíková zástupce společnosti NevO Dead Sea SPA.

Minerály z Mrtvého moře nepůsobí blahodárně jen na suchou a atopickou pleť. Léčit se jimi dá také akné nebo ekzém. Vysoká koncentrace minerálů nezbytných pro zdravou pleť posiluje kožní tkáně, udržuje chemickou rovnováhu pokožky, stimuluje krevní oběh a odstraňuje toxiny z kůže. Například koncentrace hořčíku nalezená v Mrtvém moři je asi patnáctkrát vyšší než v jakémkoli jiném moři. Není tedy divu, že dovolená u Mrtvého moře je často spojena s léčebnými procedurami. Pokud nechcete za krásnou pletí cestovat několik tisíc kilometrů, zkuste kvalitní kosmetiku, která minerály z Mrtvého moře obsahuje nebo použijte koupelovou sůl z Mrtvého moře a dopřejte si luxusní proceduru i u vás doma. Udělejte si čas sami na sebe a hýčkejte se. Výsledky nebudete pozorovat jen na svém těle, ale i na duši.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: