Svátky přejídání se blíží. Připravte se na to očistou těla už nyní

Svátky přejídání se blíží. Připravte se na to očistou těla už nyní

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nejkouzelnější svátky roku se blíží. O Vánocích se tradičně říká, že jsou oslavou klidu, míru a rodinné pospolitosti, avšak můžeme s klidem přidat ještě jeden přívlastek – přejídání. Ve svátečním čase na nás všude číhá spousta slaných i sladkých dobrot, kterým málokdy odoláme. Tu řízek s bramborovým salátem, onde mísa cukroví, pár dní na to silvestrovské jednohubky… Pokud máme rádi svoje tělo a vážíme si jeho zdraví, měli bychom se na tuto zátěž připravit a začít s detoxikačním režimem s předstihem.

Svátky obžerství jsou téměř za dveřmi. Kdo by odolal kaprovi, domácímu bramborovému salátu a vanilkovým rohlíčkům? Zvlášť když si představíme maraton předvánočních povinností – generální úklid, nákup vánočních dárků, pečení cukroví, vánoční trhy a výzdoba. To je kolotoč, který by znavil i vrcholové sportovce. Proto se vyplatí získat energii na rodinné návštěvy a několikachodová menu už teď. Předvánoční detox vaše tělo pročistí a díky němu zhubnete i dvě tři kila, což se později bude hodit. Ideální je začít čtyři až šest týdnů před Vánoci.

Neprůstřelný pitný režim

V zimě má řada z nás problémy s dodržováním pitného režimu. Pocit žízně náš tolik nenutí pravidelně dodávat tělu tekutiny, jako tomu je například v létě. Zkuste si kontrolovat, kolik do těla během dne dostanete tekutin. Ty totiž pomáhají vylučovat odpadní látky a pročistit ledviny. Ideálně bystě měli vypít 2,5 litru vody či bylinkových čajů. Při detoxu je skvělým pomocníkem také vlažná voda s citronem. Když si ráno dopřejete nalačno teplejší sklenici vody s citronovou šťávou, nastartujete metabolismus, správnou činnost střev a tělo přirozeně zahřejete.

Vyřaďte z jídelníčku

Jsou potraviny, které byste měli v ideálním případě na radu vyživovaných poradců vyloučit ze svého jídelníčku dlouhodobě. Pokud se vám to nedaří, buďte na sebe přísní alespoň v rámci předvánočního detoxu. Vynechte smažené pokrmy, uzeniny, červené maso, tučné, brambory, těstoviny, instantní potraviny, alkohol, kávu, bílou mouku, pečivo vůbec, cukr, mléčné výrobky s výjimkou těch zakysaných a černý čaj.

Dopřejte si odpočinek

V neposlední řadě si najděte chvilku na odpočinek, a to i když máte před koncem roku fůru práce. Když si neodpočinete teď, následující týden už čas nebude vůbec. Zajděte do sauny, na procházku, plavat nebo na jógu a zkuste dostatečně spát. Celý proces podpoří běžná masáž, nebo zvolte lymfatickou, která z těla odplaví škodliviny. Abyste zvládli předvánoční stres, dopřejte si více hořčíku. Najdete ho třeba v rybách nebo mandlích.

Zázračná moringa olejodárná

Detoxikační režim by měl být bohatý i na potraviny s vysokým obsahem živin a antioxidantů. Při jakékoliv snaze o redukci hmotnosti a pročištění je důležité tělu dodávat dostatečné množství živin tak, aby nás nehonila mlsná, my se cítili sytí a zároveň svému tělu nedávali prázdné kalorie nebo umělé látky. Superpotravina s exotickým názvem moringa olejodárná je díky svým vlastnostem a obsaženým složkám ideálním doplňkem stravy. Moringa představuje zdroj neuvěřitelných 90 živin a 46 antioxidantů. Nabízí tělu vše potřebné v rovnovážném poměru, kterou lidské tělo může nejlépe využít a vstřebat.

Velmi důležitou složkou stravy je vláknina. Nízký obsah vlákniny ve stravě vede ke kolísání cukru v krvi a častému pocitu hladu. Udává se, že člověk by měl denně přijmout asi 30 g vláknin. „Běžný konzument denně zkonzumuje pouze 10–15 g vlákniny. Důvodem je přílišná konzumace produktů z bílé mouky, malé množství ovoce a zeleniny, minimální zastoupení luštěnin v jídelníčku a vysoký podíl živočišné stravy,“ upozorňuje výživová poradkyně Štěpánka Čápová. „Tento nedostatek můžeme napravit pomocí doplňků stravy a potravinami s vysokým obsahem vlákniny, kterou je právě moringa,“ doplňuje Štěpánka. Prodává se v suchém prášku. Ve vysoké kvalitě ji seženete například na Moringamix.cz, kde si můžete stáhnout kuchařku s recepty, jak využít moringu v každodenním vaření.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: